10 hoteli idealnych na wypoczynek o każdej porze roku

Sezon urlopowy z roku na rok coraz bardziej się wydłuża. Sprzyjają temu łagodne temperatury, niższe ceny i wizja krajobrazu udekorowanego jesiennym zabarwieniem. Niezależnie od tego, czy wybierzesz wypoczynek w kraju, czy pełną egzotykę, prezentujemy top 10 designerskich hoteli na wypoczynek o każdej porze roku.

jesienny wypoczynek

Hotel Crowne Plaza

Wielofunkcyjny HUB na warszawskiej Woli to miejsce, obok którego nie można przejść obojętnie. Dwa wieżowce połączone pomostem kryją w sobie centra konferencyjne, strefy relaksu i powierzchnie biurowe. Niedawno otwarto też Hotel Crowne Plaza. Projekt wnętrz powierzono warszawskiej pracowni Tremend. Motywem przewodnim we wnętrzach jest Wisła: jej wyjątkowa dzika natura, słońce i piasek nadwiślańskich plaż. Szacunek do natury w realizacji przejawia się nie tylko w nawiązaniach do przyrody, ale także w świadomym doborze materiałów. W strefach wspólnych wykorzystano między innymi konglomerat kwarcowy Silestone produkowany przez Cosentino.

The Bridge

Hotel The Bridge

Wyjątkowe miejsce w najstarszej, centralnej części Wrocławia – na Ostrowie Tumskim. Jest symbolicznym mostem, który łączy przeszłość i teraźniejszość, dawną sztukę i współczesną architekturę, historię miasta i jego obecne, dynamiczne oblicze. Hotelowe wnętrza są dziełem architektów z pracowni Medusa Group, którym zależało na powiązaniu szczególnego charakteru wnętrz budynku z tożsamością miejsca. To dlatego na surowych betonowych ścianach postanowili umieścić murale odnoszące się do bogatych dziejów miasta nad Odrą. Grafiki w aż 184 pokojach obiektu stworzyło studio Kolektyf.

jesienny wypoczynek

Szyk dawnego Krakowa

Nowe wnętrza Puro na krakowskim Starym Mieście harmonizują ze śmiałą fasadą hotelu, przywołującą majestat utopijnej dzielnicy Krakowa – Nowej Huty. Projekt Zuzy i Piotra Paradowskich kojarzy się z szykiem dawnego Krakowa, a jednocześnie wykorzystuje współczesne rzemiosło. Po wejściu do holu gości wita mozaika projektu Tomasza Opalińskiego, inspirowana tradycją tych PRL-owskic. W przestrzeniach wspólnych hotelu wyeksponowano natomiast malarstwo abstrakcyjne, kolaże, instalacje i rysunki lokalnych artystów.

jesienny wypoczynek

Hotel Roberta De Niro

– Zabieram ze sobą do Polski część Nowego Jorku – powiedział Rober De Niro zapowiadając otwarcie swojego hotelu w Warszawie. W finalnym efekcie nowojorski szyk to tylko część prawdy o Nobu Warszawa. Hotel składa się z dwóch części i łączy w sobie nowoczesność z klasyką. Pierwsza część, znajdująca się w przedwojennym Hotelu Rialto, utrzymana jest w stylu Art Deco. O jej koncepcję zadbała pracownia De Novo. Druga część zachwyca nowoczesną formą ze szkła i kamienia oraz roślinnością zdobiącą zewnętrzne tarasy, a stworzona została dzięki międzykontynentalnej współpracy polskiej firmy architektonicznej Medusa Group z kalifornijskim Studio PCH. Również pokoje hotelu urządzone są w różnych stylach, od klasycznego do nowoczesnego, przez co gość może wybrać ten, który najlepiej odpowiada jego gustowi i potrzebom.

Motel One

Hotel inspirowany osobą i muzyką Fryderyka Chopina

Pierwszy Motel One Warszawa-Chopin stanął naprzeciwko Narodowego Instytutu i Muzeum Fryderyka Chopina. Wybór słynnego muzyka jako motywu przewodniego wystroju hotelu wydaje się więc naturalny. Nie tylko ze względu na lokalizację, lecz również na historię kompozytora i jego ogromne znaczenie dla miasta i kultury. Już wchodząc do hotelu goście mają styczność z jego postacią. Mural przedstawiający Chopina, składający się z nut i obrazu miasta, stworzony przez warszawskiego artystę, Mariusza Libela, zdobi ścianę za recepcją. Prace artystyczne są obecne również w każdym z 333 pokoi hotelowych i przedstawiają mniejsze wersje dzieła z wizerunkiem Chopina, które wiszą nad łóżkami.

Scandic Grand Central Helsinki

Słynny symbol fińskiej architektury

Dworzec kolejowy w Helsinkach, zaprojektowany przez Eliela Saarinena i ukończony w 1909 roku, jest jednym z najbardziej prestiżowych i chronionych zabytków w Finlandii. W ciągu swojego istnienia budynek służył jako siedziba krajowego przedsiębiorstwa kolejowego, poczty głównej i kilku innych podmiotów gospodarczych. Po otwarciu w kwietniu 2021 roku stał się jednym z największych hoteli w Finlandii, a jego wnętrze ponownie zachwyca odwiedzających. Składające się na stylowy wystrój wnętrz oryginalne detale, odnowione meble i głębokie kolory skomponowane przez architekta wnętrz Jaakko Puro tworzą ciepłą atmosferę będącą pomostem pomiędzy klasyczną elegancją a nowoczesnością. Do dyspozycji gości są również ogromna sala balowa, przeszklony taras na dziedzińcu, wykwintna restauracja oraz siłownia i sala do jogi.

hotel w Kioto

Leśne sanktuarium zen

Położony pośrodku 32-hektarowego lasu ośrodek wypoczynkowy Aman Kioto zdaje się być portalem do zupełnie innego świata. Szczególnie w porównaniu do gwarnego Kioto, od którego centrum dzieli go zaledwie 30 minut drogi. 26-pokojowy hotel to już trzecia siedziba luksusowego konceptu Aman, zaraz po Tokio i Zatoce Ago. Za projekt sanktuarium odpowiedzialna była wywodząca się z Singapuru pracownia Kerry Hill Architects.

Hotel, który promuje idee świadomego luksusu

Pochodząca z 1912 roku Villa pielęgnuje historyczne dziedzictwo umiejętnie łącząc ją ze współczesnymi akcentami w skandynawskim stylu. Ulokowany w dawnej siedzibie Central Post & Telegraph Head Office hotel promuje idee świadomego luksusu, chcąc na nowo zdefiniować branżę hotelową i zminimalizować jej negatywny wpływ na środowisko. Villa Copenhagen jest także domem dla wartej ponad 2 miliony dolarów prywatnej kolekcji dzieł sztuki, które zdobią jej wnętrze.

Dla podróżników ceniących dobry design

Projektując pierwszy hotel Ace w Azji, Commune Design i architekt Kengo Kuma zwarli szyki, aby stworzyć połączenie między sztuką i rzemiosłem Wschodu i Zachodu. Nieruchomość oferuje osiem poziomów pokoi, począwszy od pokoju Standard King z łóżkiem typu king size, siedzeniami przy oknie i japońską łaźnią aż po przestronny Ace Apartamenty z łóżkiem typu king size lub dwoma podwójnymi łóżkami, oddzielną jadalnią, barem i częścią dzienną, podwójną toaletą, japońską łaźnią i oddzielnym prysznicem. Goście poszukujący bardziej tradycyjnych wrażeń, mogą zatrzymać się w jednym z apartamentów Tatami, zapewniającym możliwość spędzenia nocy na czterech futonach tatami. W salach konferencyjnych hotelu i pokojach prywatnych jest mnóstwo oryginalnych dzieł sztuki i niestandardowych mebli. Niektóre pokoje wyposażone są w gramofony i radia Tivoli.

hotel butikowy

Willa poławiaczy pereł

Meksykańskie miasto La Paz przez wieki było znane jako jeden z najważniejszych na świecie ośrodków połowu pereł. Ze względu na ogromną bioróżnorodność fauny i flory słynny francuski badacz mórz, Jacques Cousteau, nazywał je nawet „akwarium świata”. Nic więc dziwnego, że turyści kochają to miejsce, a Grupo Habita otworzyła tu swój kolejny hotel butikowy. Baja Club oferuje 32 pokoje mieszczące się w rozbudowanej i odnowionej willi z początku XX wieku – pierwotnie należała ona do rodziny poławiaczy pereł. Za adaptację odpowiadał meksykański architekt Max von Werz.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Lazurowy błękit

Lazurowy błękit

Cap d’Antibes | 16 listopada 2024

Cap d'Antibes Beach – architektoniczna perła Lazurowego Wybrzeża

Secesja w detalach

Secesja w detalach

Wiedeń | 21 października 2024

AKA Studio przenosi ducha Wiener Werkstätte do współczesnego hotelu

Sztuka wypoczynku

Sztuka wypoczynku

Paryż | 31 sierpnia 2024

Hotelowy luksus w kameralnym wydaniu. Highstay rewolucjonizuje rynek!

Bałtycki azyl

Bałtycki azyl

Wisełka | 30 lipca 2024

Odwiedzamy Hotel Glar na wyspie Wolin projektu Noke Architects