Założyciel Bauhausu i jeden z ojców współczesnej architektury, Walter Gropius, uczył swoich studentów patrzenia na budynek jako Gesamtkunstwerk, czyli totalne dzieło sztuki. Tę ideę od lat wciela w życie trójmiejski deweloper Invest Komfort.
– Pracując nad projektem nowej inwestycji, myślimy o ludziach, którzy będą w niej mieszkać. Analizujemy ich styl życia, pasje, zainteresowania, potrzeby, także te nieuświadomione. Naszą ambicją jest zaskakiwać klientów, oferując im coś, o czym jeszcze nie zaczęli marzyć – mówi Anna Zygmunt, kierownik działu Kształtowania i Rozwoju Produktu Invest Komfort.
W ślad za tym podejściem firma od ponad 25 lat podnosi poprzeczkę na rynku nieruchomości najwyższej klasy. Strefy treningowe, sauny, sale klubowe, stoły bilardowe, kameralne sale kinowe… to tylko przykłady udogodnień, z których znane są projekty trójmiejskiego dewelopera. Ich wybór jest zawsze spójny z konceptem danej inwestycji, który znajduje odzwierciedlenie nawet w najmniejszych detalach, takich jak wyposażenie biblioteki lub płytoteki w sali klubowej.
Otrzyma je każdy klient, decydujący się na zakup apartamentu. Wszystkie naczynia są wytwarzane ręcznie i powstają we współpracy z najlepszymi polskimi artystami oraz manufakturami.
Nowe Kolibki
Nowe Kolibki położone są w Gdyni Orłowie przy granicy z Sopotem. Ich najbliższym sąsiadem jest las Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. To miejsce sprzyja relaksowi. Z myślą o idei slow life, Karolina Grzegorczyk i Wiktoria Rutkowska, artystki z pracowni Ronja Ceramics, opracowały dla tej inwestycji zestaw do zielonej herbaty wykonany z kamionki. Jego forma inspirowana jest bałtycką plażą, muszlami i piaskiem.
Botanica
Dla osiedla Botanica Jelitkowo, w którym odnajdujemy wiele inspiracji kulturą Japonii, Jakub Sojka z pracowni FÓBE stworzył zestaw naczyń do zielonej herbaty. Artysta łączy w swojej pracy nowoczesną technologię wydruku 3D FDM z tradycyjną rzemieślniczą techniką wykonywania odlewu z masy lejnej.
Nadmorski Dwór
Położona w pobliżu plaży, na skraju parku, inwestycja Nadmorski Dwór zainspirowała artystę ceramika Dariusza Kołodzieja do stworzenia limitowanej edycji kubeczków do herbaty. Naczynia wykonano poprzez toczenie na kole garncarskim w technice „marbling” z zastosowaniem dwóch kolorów glin. Podczas toczenia mieszają się one ze sobą, tworząc unikatowe wzory. Do pracy użyte są jedynie tradycyjne, drewniane i metalowe narzędzia, które autor wykonuje samodzielnie. Inspirowane są naturą, natomiast kolorystyka zaczerpnięta jest wprost z jej obserwacji.
Opacka
Historia pracowni Majolika Nieborów sięga 1881 roku i jest związana z książęcą rodziną Radziwiłłów. Od kilku lat starania zdolnych artystów i menedżerów przywracają firmie dawny blask. Twórcy z manufaktury opracowali zestaw porcelany do kawy dla Opackiej w Gdańsku Oliwie, czerpiąc inspirację z niepowtarzalnego klimatu tej zielonej dzielnicy i jej wielowiekowego dziedzictwa. Wspaniała Archikatedra, opactwo, parki, zabytkowe wille, Lasy Oliwskie… wyjątkowa atmosfera szlachetności i klasy.