Wnętrze pięciogwiazdkowego hotelu Belmonte, mieszczącego się w pobliżu centrum Krynicy Zdroju, to nowy projekt Buck.Studio. Hotel Belmonte łączy w sobie nawiązania do uzdrowiskowych korzeni górskiej miejscowości, tworząc niebanalną przestrzeń, która zdecydowanie wprawia w zachwyt.
Luksusowy kompleks zlokalizowany jest w pobliżu stoku narciarskiego, a z jego okien roztacza się widok na całe miasto i panoramę Beskidu Sądeckiego. Projekt Buck.Studio objął realizację m.in. lobby, baru, restauracji, pokoi, strefy z basenem i spa, biur i strefy konferencji.
We wszystkich pomieszczeniach odnajdziemy kształt koła – motywu przewodniego w tym projekcie. Jego formę przybierają lustra, stoliki, drewniane panele oraz dekoracyjne ażury.
Funkcje poszczególnych pomieszczeń zostały dyskretnie wydzielone płaszczyznami posadzki z czarnego granitu, na przykład recepcja została umieszczona na półokrągłym granitowym polu.
Paleta kolorystyczna inspirowana jest górskim krajobrazem otaczającym hotel. Stonowane brązy, zielenie, błękity i granaty wprowadzają do niego relaksującą atmosferę. Zastosowano też bogactwo struktur, kamienne powierzchnie pięknie łączą się z tymi drewnianymi i dopełniają z błękitnymi i pomarańczowymi elementami.
Hotel Belmonte. Kompleks pełen nawiązań
W holu uwagę przykuwają żyrandole w formie dużych szklanych kul (wyprodukowano je w lokalnej hucie). Wnętrze lobby wypełniają okładziny drewniane oraz szklane. Pięknym akcentem jest też duża okrągła kompozycja z płytek ceramicznych w odcieniach żółci i zieleni, nawiązująca do architektonicznych dekoracji popularnych na terenach Małopolski w latach 60. i 70. XX w.
Z kolei przez ceramiczną ażurową ścianę widać bar, którego przestrzeń została podzielona drewnianymi przegrodami formującymi loże. Lada barowa wykonana została z drewnianych, lakierowanych półwałków, które pojawiają się też w lobby oraz restauracji.
Obok lobby znajduje się restauracja, która mimo dużej przestrzeni, zapewnia kameralną atmosferę. Wypełniają ją rytmiczne układy gęsto rozmieszczonych żyrandoli z kul, tworzące jednocześnie ciekawą instalację. Tu również pojawiają się drewniane przegrody, a wprowadzony system sterowanych zasłon daje możliwość aranżowania i elastycznego dzielenia przestrzeni w zależności od potrzeb.
W pokojach dla gości postawiono na stonowaną kolorystykę. Meble zostały obite gładkimi tkaninami, a na ścianach widnieją grafiki autorstwa Katarzyny Boguckiej. Pojawiła się też specjalnie zaprojektowana seria lamp.
Buck.Studio to wielokrotnie nagradzane, multidyscyplinarne studio zajmujące się projektowaniem wnętrz, przedmiotów oraz identyfikacji wizualnej. Specjalizuje się w opracowywaniu konceptów i strategii dla przestrzeni publicznych dedykowanych w szczególności lokalom i przedsięwzięciom gastronomicznym. Realizuje projekty w Polsce i za granicą. Autorzy projektów, min. Bistro Dinette, kina Nowe Horyzonty, nagrodzonej w Londynie i Nowym Jorku cukierni Nanan oraz restauracji Opasły Tom i Campo, która w 2018 roku otrzymała w Londynie nagrodę za najlepszy projekt wnętrz restauracji na świecie, a w 2019 prestiżową nagrodę German Design Award.