– W Meiré und Meiré opracowaliśmy kod marki, na który składają się trzy centralne wartości: szacunek, trafność i znaczenie, a także potencjał przywódczy. Znaczenie jest najgłębszym stwierdzeniem, istotą, właściwą naturą marki; zobowiązanie jest sposobem działania w kulturze, a przywództwo – predyspozycją do wprowadzania innowacji – mówi Mike Meiré, jeden ze współzałożycieli legendarnej niemieckiej agencji.
Czy projekty kulturalne, które pan realizuje, przekładają się na sprzedaż i przychody marki, czy to raczej działania wizerunkowe?
– Tożsamość kulturowa np. marki Dornbracht dla której pracujemy od lat znajduje odzwierciedlenie w rozwoju produktów i w samych produktach jako takich. Wieloletnie badania dotyczące łazienki i kuchni doprowadziły firmę do nowych pytań, pomysłów oraz rozwiązań. Ta wartość dodana może spowodować u konsumentów większą akceptację dla działań przedsiębiorstwa oraz uznanie dla jego produktów. Oczywiście, wymaga to odpowiednich badań wizerunkowych, ale w dłuższej perspektywie to, czego potrzebuje marka, to autentyczny wpływ na system wartości konsumentów oraz umiejętność identyfikowania się z nim.
Czy promocja poprzez kulturę ma sens tylko w przypadku działań długofalowych?
– Dla nas zaangażowanie w projekty kulturalne oznacza działanie długofalowe, zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju, takie, którego wpływ stale rośnie. Meiré und Meiré tworzy i rozwija projekty kulturalne dla firm i marek na skalę krajową i międzynarodową, których celem jest wzrost znaczenia społecznego, dotarcie do konkretnych grup docelowych czy zaistnienie w większym stopniu na trudnych rynkach.
Cały wywiad przeczytacie w numerze 10 magazynu „Design Alive”.