Co sprawia, że wnętrza stają się ponadczasowe? Jak powstają legendarne nazwiska w świecie designu? W 11. numerze „Design Alive Home” pokazujemy architektoniczne ikony, odkrywamy skarby futuryzmu i karmimy oczy francuską wnętrzarską awangardą.
Gwiazdami numeru są silne, utalentowane kobiety, które trzęsą światem designu. Mieszkają w Mediolanie i mimo różnicy wieku obie są już legendami. Rossana Orlandi stworzyła w Mediolanie autorską, awangardową przestrzeń, Spazio Rossana Orlandi – mekkę designu i sztuki, jedną z ośmiu najważniejszych galerii na świecie. Maria Porro, prezeska Salone del Mobile, jest pierwszą kobietą, która objęła tę funkcję. Jak mówi, design daje światu rozwiązania, a kiedy są one naprawdę dobre, zostają z nami na dłużej.
Co polecamy w 11. numerze „DA Home”?
Na początek, wizytę w niesamowitym budynku poczty w Palermo w futurystycznym stylu z początku XX wieku. Idąc tropem wiecznie żywych ikon, odkrywamy także willę Benkemoun, w artystycznym duchu lat 70., zaprojektowaną przez Émile’a Salę.
Warszawa też ma swoje ikony – willa Pniewskiego, jeden z najbardziej udanych przykładów międzywojennego modernizmu, przechodzi właśnie trudny czas. Funkcjonujące w niej Muzeum Ziemi ma zostać zlikwidowane. Dlatego rozmawiamy z ekspertami – Grzegorzem Piątkiem i Grzegorzem Miką.
Dla współczesnych architektów ponadczasowość także stanowi ważny punkt odniesienia. W obszernym zestawieniu przedstawiamy architektów zrzeszonych w SAW, którzy niejednokrotnie zachwycają ponadczasowymi projektami.
Poza tym w 11. wydaniu „DA Home” apartament z widokiem na wieżę Eiffla zaprojektowany przez francuskiego architekta Rodolphe’a Parente’a, dom na Long Island ukraińskiej pracowni Sivak & Partners oraz gdańskie mieszkanie studia bo/sko, pełne polskiego rzemiosła i wzornictwa.
A do tego nasza autorska selekcja najlepszego designu, najciekawszych miejsc w Polsce i za granicą, a także rozmowa z rzeźbiarzem i stolarzem Igorem Polasiakiem. Zapraszamy do fascynującego świata żywych legend designu!