Galeria Verso podróżuje po świecie, oferując limitowane edycje i otwarte serie, a także dzieła sztuki aranżowane w unikalnych lokalizacjach. To nowość na globalnym rynku projektantów, kolekcjonerów i entuzjastów designu. Galeria założona przez eksperta branży projektowej Amauriego Aguiara i architekta Bryana Younga wyróżnia się niekonwencjonalnym podejściem do formuły showroomu. Pierwsza ekspozycja Verso została otwarta pod koniec ubiegłego roku w Six Square House w Bridgehampton w stanie Nowy Jork, popularnym regionie położonym nad oceanem.
Hamptons znane jest z idyllicznych plaż, winnic, luksusowych posiadłości i kwitnącego życia sceny artystycznej i projektowej. Dom o powierzchni 3500 m kw., z dwiema sypialniami i trzema łazienkami, został zaprojektowany przez nowojorską firmę Young Projects i stał się pierwszą tymczasową przestrzenią wystawienniczą dla obiektów wnętrzarskich Verso.
Verso specjalizuje się w mieszance nowoczesnego wzornictwa i sztuki, z naciskiem na rękodzieło, limitowane serie i reedycje klasyków od projektantów, producentów i artystów z całego świata. – Nazwa firmy, Verso, oznacza rewers i odnosi się do historii stojących za obiektami. – Nie postrzegamy mebli jako produktów jedynie funkcjonalnych. Cenimy kunszt, etyczną produkcję i odpowiedzialne pozyskiwanie, zarówno dla kolekcji, jak i unikatów. Chcemy znać intencje artysty, dla mnie zaplecze powstania projektu jest nierozerwalnie związane z estetyką – zaznacza Amauri Aguiar.
Six Square House
Six Square House, zaprojektowany przez nowojorską pracownię Young Projects, to nowoczesna rezydencja na Long Island, która subtelnie odwołuje się do lokalnych tradycji architektonicznych, jednocześnie oferując nowatorskie rozwiązania przestrzenne.
Budynek składa się z sześciu modułów o wymiarach 7,32 x 7,32 metra dających łącznie 350 m kw. przestrzeni użytkowej, które tworzą spójną całość wokół centralnego, trójkątnego dziedzińca.
Dynamiczna linia dachu z falującymi krawędziami łączy moduły w jedną spójną bryłę, której charakter podkreślają pionowe żłobienia na fasadzie wykonanej z ciemnoszarego drewna Accoya, z akcentami z cedru i betonu.
Dzięki starannie przemyślanej aranżacji każdy z modułów otwiera się na inne widoki: z sypialni widać zabytkowe, porośnięte bluszczem drzewa, podczas gdy przestrzeń dzienna płynnie przechodzi w centralny dziedziniec i ogrody. Główna sypialnia ma bezpośredni widok na wiekowy buk mający szczególne znaczenie dla właścicieli.
W 2022 roku Six Square House zdobył nagrodę Innovation in Design Award for Architecture, przyznawaną przez magazyn „Hamptons Cottages & Gardens” za innowacyjne podejście do projektowania architektury nawiązującej do historycznej zabudowy, ale realizowanej w duchu współczesnych trendów i technologii.