Trwa 17. edycja konkursu marki Koło na Projekt Łazienki. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie projektu koncepcyjnego wolnostojącego obiektu, którego forma zostanie harmonijnie dopasowana do charakteru Parku Zachodniego we Wrocławiu oraz jego drzewostanu i bujnej zieleni.
Obiekt powinien być uzupełniony o dodatkowe elementy lub funkcje przydatne dla osób korzystających z toalety lub wypoczywających w parku – zadaszenie chroniące przed deszczem, stojak na rowery lub zdrój dla ludzi i zwierząt. Termin nadsyłania projektów upływa 19 maja, a wyniki zostaną ogłoszone 16 czerwca. Konkurs ma charakter otwarty. Udział w nim mogą brać pełnoletnie osoby fizyczne. Uczestnicy konkursu będą ubiegać się o nagrody o łącznej wartości 40 tys. zł.
W tym roku, oprócz zachęcenia projektantów i architektów do udziału w konkursie, organizatorzy zapraszają do współpracy wszystkich tych, którzy pragną zmieniać przestrzeń miasta, czyniąc ją bardziej przyjazną, komfortową i estetyczną. W ramach inicjatywy „Nie olewamy miasta” budowana jest społeczność „Koło kultury miejskiej”.
– Kolejne edycje pokazały nam, że konkurs spotyka się z dużym odzewem nie tylko wśród osób z branży, do których jest bezpośrednio skierowany – architektów i studentów – mówi Justyna Zborowska, koordynator ds. PR firmy Koło. – Ostatnie realizacje, takie jak pawilon Plażowy w Warszawie, toaleta w Kazimierzu Dolnym, czy powstający właśnie obiekt w Krakowie uświadomiły nam, że tematem żywo zainteresowani są również miejscowi aktywiści, animatorzy kultury, artyści, przedstawiciele miast oraz sami mieszkańcy. Jednym słowem wszyscy ci, dla których losy i rozwój miasta – jego wygląd, architektura, a także stan czystości – są ważne. Dlatego w tym roku, oprócz zachęcenia projektantów do udziału w konkursie, postanowiliśmy zaprosić do współpracy wszystkich tych, którzy pragną zmieniać przestrzeń miasta, czyniąc ją bardziej przyjazną, komfortową i estetyczną. Tak powstała inicjatywa „Nie olewamy miasta”, w ramach której chcemy zbudować społeczność „Koło kultury miejskiej”.
– Chcemy zwrócić uwagę nie tylko architektów, ale przede wszystkim mieszkańców, na kwestię przestrzeni miejskiej, jej architektury oraz wpływu oddolnych inicjatyw na rozwój miasta – mówi Aleksandra Czupkiewicz, studentka Politechniki Wrocławskiej na Wydziale Architektury, czynnie zaangażowana w życie społeczne Wrocławia.
Więcej informacji na: www.konkurskolo.pl oraz www.facebook.com/KOLOzawszewdobrymstylu