Rzemieślniczy kunszt, precyzyjne i ergonomiczne kształty, a także intrygujące kolory – tak w skrócie można opisać mydła Seem Soap. To śmiałe i niebanalne podejście do estetyzacji codzienności.
Mydła powstają w paryskim studiu Seem Soap, działającym od 2015 roku. Jego założycielkami są Mathilde Lehmann (absolwenta genewskiego High School of Art and Design) i Valentine Sée (absolwentka strasburgskiego School of Decorative Arts). Artystki postanowiły wziąć na warsztat tak konwencjonalne przedmioty, jak mydła i zamienić je w małe dzieła sztuki. Nad swoimi produktami pracują od początku, czyli konceptu, aż po ręczną produkcję.
Projekt to seria mydeł dostępnych w 4 kolekcjach – Songe (Sen), Patience (Cierpliwość), Vertige (Zawrót głowy), Paradoxe (Paradoks). Każda z kolekcji ma unikalny charakter, natomiast wszystkie utrzymane są w podobnym klimacie – minimalistycznej, stonowanej formy skonfrontowanej z obłędnymi połączeniami kolorystycznymi. Ponadto, doświadczamy tej formy sztuki polisensorycznie – poprzez interakcję ze skórą, poprzez wzrok, jak również zapach. Mydełka pachną kwiatem figowym, słodkim migdałem czy zieloną herbatą.
Dzięki Seem Soap w codziennych, rutynowych czynnościach wchodzimy w interakcję ze sztuką i sami stajemy się artystami – kreujemy nowy kształt mydła, wpływamy na jego kolor. Doświadczamy i tworzymy jednocześnie.
Projektantki zapowiadają nową kolekcję mniejszych rozmiarowo mydeł, dostępnych w szerokiej gamie kolorystyczno-zapachowej. Marka pokusiła się także o współpracę z Petit Pont – marką odzieżową, która inspiruje się futbolem, architekturą i estetyką militarką. W efekcie powstały mydła w kształcie heksagonów, nawiązujące do elementów piłki. Nazwy stworzonych mydeł to l’attaquant (atakujący), le milieu (środkowy) oraz défenseur (obrońca).
Warto dodać, że marka zwraca szczególną uwagę na kwestię ochrony natury. W procesie produkcji wykorzystywane są naturalne składniki pielęgnujące skórę oraz zapachy pozbawione alergenów, a podstawą Seem Soap jest baza z mydła roślinnego. Opakowania mydełek są produkowane lokalnie, we Francji i w pełni nadają się do recyklingu.
Więcej na: www.seemsoap.fr