Polska manufaktura Pap Deco wprowadziła do oferty kilkanaście nowych, mosiężnych uchwytów meblowych. Dedykowane są one tym, którzy chcą wprowadzić do wnętrza odrobinę nonszalancji, bawiąc się formą, strukturą, wzorem czy kolorem.
W odpowiedzi na oczekiwania klientów, poszerzona zostaje kolekcja ArtCollection, będąca kwintesencją sztuki rzeźbiarskiej, gdzie każdy z uchwytów wytwarzany jest ręcznie przy użyciu tradycyjnej technologii odlewniczej. W kolekcji tej najnowsze trendy spotykają się z wielopokoleniową tradycją.
Wprowadzając uchwyty w kształcie ręki (Hand), sznurów (Rope) czy z widoczną strukturą „ćwieków” (Pir) marka inspiruje do łamania konwencji i wprowadzania do wnętrz odrobiny humoru.
Większość uchwytów Pap Deco z powodzeniem wykorzystywane jest również w formie dekoracji ściennych lub wieszaków na ubrania, pozwalając na tworzenie spójnych kompozycji i niekonwencjonalnych rozwiązań.
W ramach nowości poszerzona zostaje również kolekcja ModernCollection, bogatsza o kolejne minimalistyczne, lecz wciąż obdarzone nowoczesnym twistem formy. W tym przypadku twórcy zdecydowali się na z pozoru proste, lecz technologicznie złożone rozwiązania, kreując modele uchwytów dostępne w kilku rozmiarach, z myślą o tworzeniu kompozycji w kuchennych zabudowach meblowych oraz szafach o wysokich frontach.
W ModernCollection znajdziemy też zupełną nowość – połączenie mosiądzu z lustrem w uchwycie Mirror czy połączenie nowoczesnej tafli mosiężnego uchwytu z akcentem odlewniczym (uchwyty Inside oraz Outside).
Wszystkie uchwyty Pap Deco dostępne są jak dotychczas w 12 wybarwieniach, umożliwiając ich dopasowanie do każdego rodzaju wnętrza.
Marka Pap Deco zrodziła się w głowach Piotra i Marcina Paplińskich. Bracia wychowywali się w rodzinie artystycznej, która od trzech dekad zajmuje się metaloplastyką, w tym m.in. produkcją ekskluzywnych statuetek na najważniejsze wydarzenia w Polsce. Znajomość cech charakterystycznych dla mosiądzu, jego funkcjonalności, stały kontakt z materiałem oraz odkrycie rynkowej niszy, doprowadziły braci do stworzenia pierwszego projektu mosiężnej dekoracji ściennej (Icon). Obecnie bracia prowadzą firmę wspólnie z ojcem, który zaszczepił w nich pasję nie tylko do mosiądzu, ale przede wszystkim do rzemiosła i sztuki.