10 wymarzonych miejsc na przyjęcie ślubne

Pełne przepychu sale balowe powoli przechodzą do lamusa. Zastępują je miejsca, które wyróżniają się nie tylko klimatem (króluje retro i boho!), ale również nietypową lokalizacją, architekturą i designem.

Przygotowaliśmy subiektywne zestawienie 10 najpiękniejszych miejsc na przyjęcie ślubne, gdzie możecie zorganizować wesele swoich marzeń. Wiemy, że znalezienie doskonałego obiektu jest niezwykle trudne, jednak z naszym przewodnikiem poznacie miejsca, które mają w sobie „to coś”.

Oto dziesięć miejsc na przyjęcie ślubne, które zdecydowanie przypadną do gustu wszystkim parom marzącym o niezapomnianych doznaniach – szczególnie tych estetycznych!

Top 10 najpiękniejszych miejsc na przyjęcie ślubne w Polsce

Folwark Ruchenka

W tym miejscu nie znajdziemy białych obrusów i wymuszonej elegancji. Zamiast tego jest rustykalna stodoła z 1933 roku, hamaki i polne domki, w których mogą zanocować goście. Wszystko zgodnie z filozofią slow wedding. Folwark Ruchenka oprócz ślubów i wesel organizuje także warsztaty, koncerty oraz eventy. Swoją najnowszą kampanię zrealizowała tu m.in. marka Levi’s.

przyjęcie ślubne

Spichlerz Wąsowo

To, co wyróżnia Spichlerz Wąsowo na tle innych miejsc, to jego niezapomniany klimat. Położona 45 kilometrów od Poznania przestrzeń to wymarzona propozycja dla osób ceniących styl vintage i boho. Tuż przy sali znajduje się również urokliwa altanka do ceremonii zaślubin.

Lubaszka

Lubaszka

Budynek weselno-ewentowy Lubaszka stanął w otoczeniu lasów sosnowych i borów mieszanych w Woli Chorzelowskiej. Drewniane wykończenie budynku z modrzewia syberyjskiego wykazuje szacunek do otoczenia i podkreśla jego naturalny, nieco wiejski charakter, a jednocześnie sprawia wrażenie jakby budynek był tutaj od zawsze. Wielkoformatowe przeszklenia odsłaniają wnętrze obiektu, a zarazem odbijają leśne otoczenie oraz błękit nieba, sprawiając tym samym wrażenie jakby budynek zlewał się z nimi w jedną całość.

przyjęcie ślubne

Willa Tadeusz

Przedwojenny pensjonat, którego historia sięga 1924 roku jest prawdopodobnie najdłużej działającym w Polsce obiektem należącym do tej samej rodziny. Znajdująca się samym sercu Lanckorony Willa to miejsce, które oferuje kontakt nie tylko z niezwykle klimatyczną architekturą. Pośród gęstwiny ogrodu znajdziemy tu również zabytkowy murowany basen stanowiący idealną scenerię na przyjęcie ślubne.

przyjęcie ślubne

Szyb Bończyk

Na Górnym Śląsku zachwyca industrialny Szyb Bończyk. Trzy sale bankietowe urządzono w budynku dawnej transformatorowni, stanowiącej część działającego w latach 1911-1990 szybu nieistniejącej już kopalni Mysłowice.

przyjęcie ślubne

Willa Weranda

Znajdująca się w samym sercu malowniczego lasu Parku Krajobrazowego Puszczy Zielonki Willa Weranda łączy komfort związany z bliskością miasta z niezwykłą atmosferą otoczonej zielenią architektury. Stylowe wnętrza, urokliwe otoczenie dzikiej natury oraz znakomita kuchnia sprawią, że przyjęcie ślubne tutaj to niezapomniana przygoda.

Teatr Sabat

Teatr Sabat Małgorzaty Potockiej to jedyny teatr muzyczno-rewiowy w Polsce, stworzony na wzór przedwojennych warszawskich teatrów muzycznych. Urzekające stylem i elegancją secesyjne wnętrza, przywołujące klimat obrazów Touluse-Lautreca, łączą w sobie współczesność z pięknem okresu La Belle Epoque.

Oczyszczalnia

Oczyszczalnia, zwana też Stodołą Wszystkich Świętych znajduje się zaledwie 5 km od klasztoru i kościoła w Niepokalanowie. Choć obecnie znajduje się 39 km od Warszawy pierwotnie zabytkowa stodoła została sprowadzona do województwa mazowieckiego z mazurskiej wsi. Monumentalna, drewniana konstrukcja została pokryta płytami z poliwęglanu. Dodatkową atrakcją są przesuwane ściany boczne, które po zsunięciu otwierają budynek na otaczającą przyrodę.

Oklaski Stanisławie 

Stanisławie to stara, kociewska wieś położona w pobliżu Tczewa i drogi do Trójmiasta. Na jej obrzeżach, w budynku dawnej owczarni tamtejszego pałacu powstały Oklaski – miejsce spotkań. Niezwykły pejzaż dawnych, przypałacowych zabudowań i wiekowego założenia parkowego sprawił, że zrodziła się idea stworzenia przestrzeni łączącej szacunek do historii i nową jakość. Dobrze poczują się tu ci, którzy cenią sobie bezpretensjonalność i piękno architektury, krajobrazu i detalu.

Cicha 23

Idea Cichej 23 zakłada powrót całkowicie zdegradowanego przemysłowego terenu do natury. Rewitalizacja murowanych stajni na terenie starej cegielni stworzyła miejsce niepowtarzalne i wyjątkowe. Ujeżdżalnie stały się tarasami, na drewnianych konstrukcjach wiszą paprocie, a stare ceglane kolumny porastają bluszcze. Miejsce powstało w duchu zero waste – wszędzie tam, gdzie można było pozyskać coś z drugiej ręki i lokalnie, zostało wykorzystane. Jednocześnie tam, gdzie to możliwe, powstrzymano się od zakupu nowych rzeczy, stawiając na nadawanie świetności rzeczom, które skończyłyby swój żywot jako odpady. Przy tworzeniu obiektu wykorzystano jedynie drewno ze sprawdzonych źródeł, a także odzyskane w sposób przyjazny środowisku szkło czy metal.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Stodoła 2.0

Stodoła 2.0

Warszawa | 7 grudnia 2024

Projekt Katarzyny Starzyk zdobył międzynarodowe uznanie.

Bukolika nad Narwią

Bukolika nad Narwią

Różan | 18 listopada 2023

Dom nad rzeką projektu Jagny Bielowickiej oczarowuje nie tylko widokami

Stare domy mają duszę

Stare domy mają duszę

Rumia | 10 stycznia 2023

Zapomniana stodoła z 1940 roku stała się nowym domem dla rodziny architektki