Zapraszamy do ekscytującego spotkania z kolejną porcją nowości Grupy Kinnarps z 2021 r. Wśród nich znajdują się zarówno całkowicie nowe produkty, jak i kolejne warianty dotychczasowych serii. Jak zawsze w produktach marek należących do Grupy Kinnarps tradycja i rzemieślniczy kunszt spotykają się z innowacją i kreatywnością.
Poznajcie najnowsze rozwiązania Grupy Kinnarps!
Krzesło Lola
design: Magrot Barolo
marka: Skandiform
Daje wrażenie solidności, która zapewnia oparcie. Jednocześnie odznacza się humorem i lekkością formy. Dzięki wykorzystaniu różnych tkanin, kolorów i materiałów krzesło Lola można konfigurować tak, aby wtopiło się w tło jak kameleon lub przeciwnie, by skupiało na sobie uwagę. Mimo licznych dopracowanych detali, takich jak przeszycia i fałdy, pozostaje niezwykle wygodne w użytkowaniu.
– Lola to krzesło, które chce się zaprzyjaźnić. Wygodne, zabawne i niezawodne. Silna osobowość Loli jest jak wykrzyknik w przestrzeni, który doda jej charakteru i stworzy wspaniałą atmosferę. To krzesło, na którym przyjemnie usiąść, ale to, w jaki sposób na nim usiądziesz, zależy od ciebie – czasami najważniejsze jest to, że jest ktoś, kto cię wesprze – opisuje swój projekt Margot Barolo.
Krzesło i fotel Dito
design: Stefan Borselius
marka: Skandiform
Fotela i krzesła Dito nie sposób przeoczyć we wnętrzu. Są wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu oraz konopi, a lekkie, naturalne wzornictwo sprawia, że krzesła te można bardzo łatwo rozstawić w pomieszczeniu, sztaplować, czyli zebrać w stos lub zawiesić na krawędzi stołu. Dostępne są w wielu wariantach: wykonane w całości z tworzywa sztucznego, częściowo lub w całości tapicerowane materiałami o kontrastowych kolorach, z podłokietnikami lub bez nich. Dito sprawdza się we wszystkich sytuacjach – niezależnie od tego, czy chodzi o ożywione rozmowy, czy pracę w ciszy.
– Korzystając z możliwości łączenia różnych materiałów i komponentów chcieliśmy opracować krzesło, które byłoby wygodne i łatwe w użyciu w zależności od tego, w jaki sposób będzie wykorzystywane. Dzięki formowanemu siedzisku i oparciu mogłem pracować z miękkimi krawędziami i detalami, aby zaprojektować krzesło o klasycznych, ale także wyjątkowych funkcjach. Dodatkową korzyścią była możliwość pracy z nowym materiałem, który ma niewielki wpływ na klimat – mówi projektant Stefan Borselius.
Krzesło Canard
design: Lars Hofsjö
marka: Skandiform
Na zabawną sylwetkę krzesła Canard zwraca uwagę już jego nazwa. Canard to po francusku kaczka i to właśnie do jej charakterystycznego, chwiejnego chodu nawiązuje jego kształt. Dzięki metalowej ramie oraz lekkiemu siedzisku z jesionowego drewna jest wygodne i stabilne. Przyciąga wzrok niezależnie od tego, czy wszystkie krzesła w pomieszczeniu występują w tym samym kolorze, czy w kilku wariantach wykończenia. W niewymuszony i bezpretensjonalny sposób znajduje się w centrum uwagi.
– Równowaga, proporcje i najdrobniejsze szczegóły mogą mieć znaczenie. Canard ma zgrabne proporcje, miękki styl, a jego nieco mocniejsza rama sprawia, że jest stabilny i bezpośredni w wyrazie. To po prostu zabawne krzesło – mówi autor projektu Lars Hofsjö.
Panel ścienny Deep Forest
design: Nina Jobs
marka: Skandiform
Deep Forest to dźwiękochłonny panel ścienny, którego wypełnienie wykonano z tekstyliów pochodzących z recyklingu. Dyskretny design wtapia się w tło pomieszczenia, panel dostępny jest w kilku kolorach. W komplecie znajdują się magnesy do montażu na ścianie.
– Powtarzalny leśny motyw został zaprojektowany tak, aby odzwierciedlić aurę marki Skandiform i stworzyć funkcjonalne tło w przestrzeni publicznej – mówi projektantka Nina Jobs.
Pufa Isa
design: Louise Hederström
marka: Skandiform
Nazwa pufy Isa pochodzi od zakrzywionych linii konturowych używanych na mapach topograficznych, które wskazują różne wysokości. Zainspirowana naturą, ma interesujący, zachęcający do spotkania lub swobodnej rozmowy kształt. Pufę można pokryć jednolitą tkaniną, zestawić podobne kolory lub zagrać kontrastem. Dostępna jest w dwóch rozmiarach. Rama nośna z czterema nogami wykonana jest z dębu lub jesionu, opcjonalnie dostępne jest również barwione drewno.
Stołek Cap
design: Axel Bjurström & Mia Cullin
marka: Materia
Cap to stołek, którego projekt został zainspirowany wyglądem naparstka krawieckiego. Niewielka waga i charakterystyczny kształt idealnie sprawdzają się, gdy potrzebne jest siedzisko do krótkiego spotkania przy stanowisku pracy lub dodatkowe miejsce w salach konferencyjnych i holach. Stołki Cap, które nie są tapicerowane, posiadają metalowe obręcze w kolorach beżowym, musztardowym, pudroworóżowym, czerwonopomarańczowym, bordowym, granatowym, zielonym, szarym, ciemnoszarym w standardzie. Stołek Cap występuje również w wariancie w całości tapicerowanym tkaniną Remix firmy Kvadrat. Szeroka gama kolorów ułatwia dopasowanie do każdego otoczenia. Wózek do sztaplowania można nabyć jako wyposażenie opcjonalne.
Stołek Rocca
design: Alexander Rehn
marka: Materia
Rocca to rodzaj lekkich siedzisk, które charakteryzują się intrygującym kształtem, ułatwiającym aktywne siedzenie. Minimalistyczna konstrukcja z rurek stalowych sprawia, że stołek wygląda niepowtarzalnie. Baza stołka w kształcie pierścienia zachęca do ruchu, a siedzisko zapewnia komfort. Razem tworzą interaktywną całość.
Rama dostępna w wersji chromowanej lub lakierowanej proszkowo w wielu kolorach. Stołek Rocca jest dostępny w wysokościach 500 i 615 mm. Opcjonalnie dostępne są elementy do zawieszania, które chronią blaty stołów i ułatwiają czyszczenie podłogi pod stołem.
Stół Uni Large
Design: Axel Bjurström
Marka: Materia
Uni Large to uniwersalny stół konferencyjny dostosowany do współczesnych miejsc spotkań. Odlewane detale podstawy oraz profilowana krawędź blatu podkreślają staranność wzornictwa. Dzięki smukłej konstrukcji stół wydaje się unosić w powietrzu. Stosunkowo wysoka podstawa sprawia, że krzesła z wysokimi podłokietnikami można całkowicie wsunąć pod blat. Stół jest dostępny w różnych formatach i wykończeniach i można go łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb. Rama jest lakierowana proszkowo w wielu kolorach. Opcjonalnie dostępne są otwory na kable i gniazda elektryczne/USB.
Fotel Humlan
design: Eva Schildt
marka: NC Nordic Care
Humlan to wspaniała rodzina sof, foteli i krzeseł o zaokrąglonych kształtach. Jej nazwa po szwedzku znaczy trzmiel, co doskonale obrazuje przysadzistą formę, która charakteryzuje meble z tej serii. Powstała z myślą o komforcie seniorów w domach opieki, ale elementy z tej serii sprawdzają się także w innych przestrzeniach, gdzie ważne są szczególne walory użytkowe.
Fotel Humlan z wysokim oparciem zapewnia spokój i komfort, umożliwiając użytkownikowi łatwą zmianę pozycji siedzącej. Starannie zaprojektowany, z wysokim oparciem o niesamowitym kształcie przyciąga uwagę i doskonale sprawdza się zarówno w towarzystwie innych foteli z tej samej rodziny, jak i w wielu różnorodnych aranżacjach. Aby zapewnić najwyższy poziom higieny, Humlan posiada zdejmowaną i nadającą się do prania tapicerkę. Między siedziskiem a oparciem znajduje się również szczelina, która zapobiega gromadzeniu się kurzu i bakterii.
To meble o długiej żywotności, tworzone tak, aby można było je łatwo naprawić, odnowić i użyć ponownie. Celem Kinnarps jest wykorzystanie w nowych produktach materiałów pochodzących z recyklingu oraz znalezienie innowacyjnych sposobów na zagospodarowanie odpadów produkcyjnych.
Kolejne nowości Grupy Kinnarps już wkrótce!
***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki! Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!