W ramach projektu młodzi twórcy rozpoczęli współpracę z doświadczonymi mentorami w dziedzinie projektowania oraz rozsianymi po całym świecie warsztatami produkcyjnymi współpracującymi z AHEC. Zadaniem twórców było wykonać przedmioty z jednego z trzech odnawialnych gatunków amerykańskiego drewna liściastego (amerykańskiego czerwonego dębu, wiśni oraz miękkiego i twardego klonu).
– W tym projekcie chodziło o przynależność i tożsamość. To było naprawdę osobiste doznanie, oparte na podstawowych ludzkich potrzebach – powiedziała Maria Jeglińska-Adamczewska, mentorka projektantów z Europy i Ameryki Południowej. – Z kolei użyte w projekcie gatunki drewna podkreślają, jak ważny jest ten surowiec w naszej obecnej sytuacji. Drewno uosabia to, co czuliśmy podczas pandemicznego zamknięcia – brak kontaktu, dotyku, ciepła oraz emocjonalnego komfortu – dodała.
Podejście to zaowocowało niezwykle zróżnicowanym wyborem tematów. Wśród nich znalazły się meble użytkowe, takie jak szafki, stoły czy krzesła, ale też bardziej abstrakcyjne rzeźby inspirujące do refleksji. W całości projekt Discovered pokazuje, w jaki sposób doświadczenie odosobnienia zainspirowało osobistą i twórczą podróż każdego projektanta w tym niezwykłym czasie dla jednostki, branży i całego świata.
*** Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki! Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!