Wizualna symfonia sztuki

Należący do hiszpańskiego architekta warszawski apartament przy ulicy Foksal to prawdziwa gratka dla miłośników sztuki i funkcjonalnych wnętrz. Stworzony przez pracownię Dziurdzia Projekt we współpracy z madryckim biurem Andina&Tapia, koncentruje się wokół imponującej kolekcji dzieł sztuki, sięgającej od początków XX wieku po współczesność.

Głównym założeniem projektu było stworzenie otwartej przestrzeni dziennej, która sprzyjałaby wspólnemu spędzaniu czasu klientów i ich trojga dzieci.

Plan 195-metrowego apartamentu w nowym układzie wyraźnie dzieli się na dwie strefy: prywatną i wypoczynkowo-gościnną.

W ciemniejszej części, od strony dziedzińca, projektantka zaproponowała przytulny pokój telewizyjny, wzbogacony licznymi dziełami sztuki.

Magazyn Design Alive

NR 50 ZIMA 2024

ZAMAWIAM

NR 50 ZIMA 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

ICONS 2024 WYDANIE URODZINOWE

Kuchnię przeniesiono do pokoju przylegającego do salonu, co umożliwiło stworzenie nowego przejścia między strefą wypoczynkową a jadalnią. Takie rozwiązanie nie tylko poprawiło komunikację, ale także wizualnie zjednoczyło frontową część mieszkania, tworząc spójną i harmonijną całość.

Punktem wyjścia do aranżacji wnętrza stała się kolekcja sztuki właścicieli oraz polichromie. Na ich bazie architektka, Katarzyna Dziurdzia-Innes, budowała kolejne kadry, tworząc spójną i harmonijną kompozycję.

Kolekcja obejmuje prace młodego pokolenia artystów, takich jak: Bartosz Czarnecki, Anna Halarewicz oraz Wojciech Ejsmondt. W pokoju telewizyjnym znalazły się abstrakcje Marcina Jasika oraz gwasze Bogusława Szwacza.

Ważnym elementem kolekcji jest również rzeźba Amadea Modiglianiego, która stanowi centralny punkt artystyczny tego wnętrza.

Andina&Tapia

Andina&Tapia to studio projektowania wnętrz stworzone przez Monikę Andinę i Fernando Tapię w 2005 roku. Realizują głównie projekty prywatne, choć w swoim portfolio mają również projekty zrealizowane m.in. dla Hiszpańskiej Akademii Królewskiej, L’Oreal, Roca, Mercedes Benz, Marriott czy Budget Hotels.

Katarzyna Dziurdzia-Innes od 2010 prowadzi studio Dziurdzia Projekt. Wcześniej pracowała jako architekt wnętrz w O&O European Design oraz Tom Law&Associates (Nowy York). Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, w Designskole w Kopenhadze oraz zakończyła kurs w Royal Danish Academy of Fine Arts.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: