Wkraczając do tego unikalnego mieszkania towarzyszy nam nieustannie zieleń pobliskiego parku. To ona jest jednym z najważniejszych graczy we wnętrzu. Ogród Krasińskich, o niesamowitym uroku, stanowi unikatowe sąsiedztwo. Apartament na Muranowie w Warszawie zaprojektowano z dbałością o najdrobniejsze detale. Nie zapomniano też o wysokiej klasy materiałach wykończeniowych. Poznajcie projekt poznańskiej pracowni LBWA Marii Łuczkowskiej i Szymona Brzozowskiego.
Prace nad projektem tego mieszkania rozpoczęły się już na etapie budowy budynku, co pozwoliło na wprowadzenie indywidualnych zmian w układzie funkcjonalnym, dostosowując go do potrzeb przyszłych mieszkańców.
Apartament na Muranowie został wyraźnie podzielony na dwie strefy. Część dzienna obejmuje hol wejściowy z elegancką garderobą oraz otwartą przestrzeń salonu, połączoną z kuchnią i jadalnią. Strefa nocna skupia się wokół pokoju dziecięcego, małej łazienki, pomieszczenia gospodarczego z pralnią oraz głównej sypialni z garderobą i przestronną łazienką.
Hol wejściowy został oddzielony od reszty mieszkania za pomocą dużych, przesuwnych drzwi z szerokimi tafelkami ryflowanego szkła. Osadzono je w cienkich, czarnych aluminiowych ramach, które tworzą delikatną przegrodę, pozwalając jednocześnie na naturalne doświetlenie przestrzeni.
Centralnym punktem strefy dziennej jest część wypoczynkowa z wygodną sofą. Przestrzeń ta harmonijnie łączy się z jadalnią, wyposażoną w elegancki stół, oraz biblioteką, tworząc wraz z kuchnią spójną całość. Ta zwrócona ku przestrzeniom dziennym, zaprasza wyspą z blatem i obudową wykonaną z naturalnego kamienia, co nadaje jej dodatkowej szlachetności. Delikatna szczelina na styku płaszczyzn wyspy jest wykończona fornirem orzechowym. Ten sam kamień projektanci wykorzystali we wnęce z płytą indukcyjną.
Apartament na Muranowie pełen orzechowych fornirów
Wysokie szafy kuchenne niemal niezauważenie łączą się z korytarzem prowadzącym do strefy nocnej. Fronty szaf, drzwi oraz panele ścienne wykończono również tu naturalnym fornirem orzechowym, co daje ciekawy efekt. Drewno to przenika również do łazienki, harmonijnie łącząc się z płytkami w kolorze ciemnej zieleni. W ten sposób w stosunkowo niewielkim pomieszczeniu udało się stworzyć całkiem przyjemną atmosferę.
Za dużymi drewnianymi drzwiami na końcu korytarza apartament na Muranowie skrywa przestronną przestrzeń głównej sypialni. W jej centrum znajduje się garderoba, która stanowi naturalne rozdzielenie między częścią sypialnianą a luksusową łazienką. Również i tu panują orzechowe forniry.
Łazienka przy sypialni utrzymana jest w jasnej kolorystyce, z wnęką prysznica wykończoną dużymi, bladoróżowymi płytkami, tworzącymi interesujący akcent kolorystyczny. Doskonale komponują się one z jasnym naturalnym kamieniem, który pokrywa posadzkę i cokoły w pozostałej części łazienki.
Całość wnętrza uzupełniono meblami. W dużej części zostały wykonane na zamówienie.
Naturalne materiały, takie jak drewno i kamień, nadają temu mieszkańcowi ponadczasowego charakteru i doskonale wpisują go w otaczającą przestrzeń parku i architekturę budynku.