Bewboc House zdecydowanie wyróżnia się na tle typowych domów szeregowych. Za projekt willi na przedmieściach Kuala Lumpur odpowiedzialny był architekt Fabian Tan, słynący z minimalistycznych, lecz odważnych realizacji w rodzinnej Malezji.
Zadanie, przed jakim stanął polegało na rozbudowie istniejącego już domu, należącego do szkolnego kolegi architekta oraz jego rodziny. Posiadłość w kształcie litery L w pierwotnej formie na parterze skrywała strefę dzienną, sypialnię gościnną i kuchnię. Na piętrze natomiast znajdowały się kolejne trzy sypialnie oraz otwarta przestrzeń służąca do relaksu. Właścicielom domu zależało na minimalistycznym, lecz efektownym rozszerzeniu powierzchni domu, które pozwoliłoby wyróżnić go spośród jednolitej zabudowy sąsiedztwa.
Dobudowana część przybrała formę masywnego betonowego bloku z kolebkowym sklepieniem, skrywającego część mieszkalną i jadalnię na parterze oraz gabinetu i salon na piętrze. Nowe skrzydło zostało wstawione ukośnie do istniejącej zabudowy co zaowocowało intrygującymi prześwitami doświetlającymi jego wnętrze. Dostępu do środka strzegą potężne wrota z czarnego drewna, których otwarcie sprawia, że parter domu zamienia się w zadaszony taras.
Pytany o inspirację do stworzenia tak nietypowej formy architekt przyznaje: – Początkowo kierowałem się chęcią uzyskania jak największej funkcjonalności. Dopiero kiedy całość zaczęła już nabierać realnych kształtów, przyszło mi do głowy, że być może nieświadomie próbowałem zaprojektować tę przestrzeń jako współczesną interpretację jaskini.