Za fasadami wrocławskich kamienic kryją się prawdziwe wnętrzarskie skarby. Jednym z takich miejsc jest biuro mieszczące się przy malowniczej ulicy Norwida, którego wystrój zaprojektowała pracownia Jord Studio.
Pracownię prowadzi projektantka Alicja Prodeus, która w zabytkowym mieszkaniu – gdzie niegdyś mieszkał i spotykał się ze studentami niemiecki anatom i embriolog Hermann Triepel – stworzyła butikową przestrzeń biurową oraz salę warsztatową.
Adaptacja historycznych wnętrz do nowoczesnych funkcji była technologicznym wyzwaniem, ale to właśnie oryginalne detale stały się inspiracją dla nowej aranżacji.
Jak wspomina Alicja Prodeus: – Niedoskonałości związane z historią i upływem czasu są dla mnie interesujące i na tym chciałam budować piękno tego miejsca.
Filozofia remontu opierała się na maksymalnym zachowaniu starej materii, bez nadmiernego upiększania, co wpisuje się w aktualny trend zrównoważonego projektowania, który stawia na odpowiedzialne gospodarowanie zasobami.
Wnętrze przyciąga uwagę odważną kolorystyką – stolarka drzwiowa w odcieniach szałwiowej mięty i kremowe stiuki kontrastują z soczystymi pomarańczami, różami oraz chłodnym blaskiem stali nierdzewnej.
Zabytkowe ściany, które dzięki celowemu „kadrowaniu” przypominają dzieła sztuki, nadają przestrzeni unikalny charakter.
Meble to intrygująca mieszanka stylów – oprócz nowoczesnych elementów z sieciowych sklepów, wnętrze zdobią prawdziwe perełki. Stare stoły z pracowni krawieckiej z lat 70. pełnią funkcję biurek i stołów warsztatowych, a kuchenny stół powstał z materiałów z odzysku. Kanapa z lat 30., obita nową, słoneczną tkaniną, dodaje wnętrzu przytulności.
Projekt renowacji powstał we współpracy z mężem Alicji, Maurycym. Wspólnie stworzyli przestrzeń, w której działa także prowadzona przez nich Fundacja Fandom, nawiązująca do ich wcześniejszego projektu rewitalizacji pawilonu Fandom na wrocławskim Manhattanie.
Biuro przy ul. Norwida można również wynająć – idealnie nadaje się na kameralne spotkania, warsztaty i kreatywne eventy.