Projekt wnętrza bliźniaka gdańskiej Pracowni Barak to efekt nietypowej, bo w 95 proc. przeprowadzonej online, współpracy. To pierwsze tego typu zlecenie pary projektantów i założycieli studia – Barbary i Radosława Klimek.
– Inwestorzy obdarzyli nas wielkim zaufaniem. Długie miesiące spędzone na budowie zaowocowały kolorowym wnętrzem odzwierciedlającym barwne osobowości jego mieszkańców. – wspomina Pracownia Barak.
W projekcie mieszają się róż, zieleń, pomarańcz, szarość betonu a także glinianego tynku strukturalnego na ścianach i suficie oraz spora dawka drewna: na podłodze, w postaci mebli, a nawet drewnianego sufitu (bo dlaczego nie).
Zamiłowanie właścicieli do dekoracji w postaci plakatów, grafik oraz obrazów przyjemnie wypełniło ściany całego domu.
Bliźniak składa się z 3 poziomów, a każdy z nich ma swoją osobną funkcję.
Na parterze powstała strefa dzienna z przedpokojem, toaletą, kuchnią oraz pokojem dziennym.
Dzięki zamontowaniu sklejki wraz z dębowymi listewkami na suficie wnętrze nabrało wrażenia przytulności.
Kuchnia to prawdziwe serce domu – drewniane fronty świetnie współgrają z szarością blatu wykonanego z lastryko. Do tego dwie różowe szafki oraz pomarańczowa brama. W takiej kuchni gotowanie to czysta przyjemność.
Pokój dzienny jest miksem kolorów oraz kształtów. W chłodne zimowe dni atmosferę podgrzewa kominek w oryginalnej formie.
Klatka schodowa zajmuje centralne miejsce w tym domu, wypełnia go i tworzy piękną formę rzeźbiarską. Pomarańczowa balustrada oraz dębowe stopnie prowadzą na górę do strefy prywatnej.
Główna sypialnia to oaza spokoju z wielkim, dwumetrowym łóżkiem oraz pojemną drewnianą szafą. Tuż przy wejściu na najwyższy poziom znalazła się garderoba. Drewniane drzwi wraz z ornamentowym przeszkleniem dodatkowo doświetliły przestrzeń schodów.
Najwyższy poziom domu połączony z piętrem za pomocą metalowych schodów skrywa miejsce do twórczej pracy, dlatego tam nie zaglądamy – to przestrzeń osobista.
Prowadzona w Gdańsku przez Barbarę i Radosława Klimek pracownia Barak hołduje zasadzie „mniej znaczy więcej” oraz podąża za „uczciwością materiałów”. Ich styl łączy echa retro z nowoczesną kreską brył i młodzieńczym duchem łączenia kolorów.