Dom na czas podróży

Na krakowskim Kazimierzu działa, dopracowany w każdym szczególe, butikowy hotel Warszauer. Utrzymany w przyjaznej skali projekt, pełen niestandardowych mebli i designu jest dziełem jego właścicielki, pasjonatki wnętrz i wzornictwa Marty Gajewskiej. – Nie podążam za trendami. Moim założeniem było, aby te wnętrza przetrwały dłużej. Taką gwarancję daje jakość i sztuka, która jest ważnym elementem tego miejsca – podkreśla kreatorka hotelu Warszauer.

Na 600 m kw. (bryła budynku została zaprojektowana przez pracownię INDO Architekci)  znajduje się dziesięć pokoi, w tym cztery apartamenty. Każdy jest inny, widać w nich pasję właścicielki – Marty Gajewskiej, do wnętrz i designu. Wyselekcjonowany przez nią, głównie skandynawski design, tworząc unikalne kompozycje form, kolorów i faktur, towarzyszy gościom na każdym kroku. Już na klatce schodowej i w recepcji przyjezdnych witają wyściełane włoską skórą certyfikowane krzesła Wassily, Marcela Breuera. Poza marmurową ścianą za kontuarem uwagę przykuwa rzeźba Janka Krzysztofa, młodego artysty z Zakopanego. 

Magazyn Design Alive

ICONS 2024 WYDANIE URODZINOWE

ZAMAWIAM

ICONS 2024 WYDANIE URODZINOWE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 13/2024 WYDANIE SPECJALNE

W pokojach znajdziemy 35 obrazów Tomka Opalińskiego, które powstały na specjalne zamówienie właścicielki. Nie zabrakło też ikon designu – zaprojektowane przez Gerrita Rietvelda w 1934 r., krzesła Zig-Zag to jeden z najlepszych przykładów minimalizmu w sztuce użytkowej.

Komfortowy wypoczynek w apartamencie zapewniają z kolei miękkie fotele Pacha, od kopenhaskiej marki Gubi i eleganckie sofy Tachini. Dbałość o szczegóły dotyczy tu także niepozornych elementów, takich jak klamki i włączniki londyńskiego brandu Buster + Punch, czy baterii prysznicowej Axor, której funkcja delikatnej mgiełki zapewnia komfortowe doznania podczas kąpieli.

Warszauer

Hotel Warszauer. Starannie wyselekcjonowany design

– Zależało mi, aby każda rzecz, od sztuki obecnej w każdym zakątku hotelu, po pościel i sztućce była unikalnym, autorskim dziełem rzemiosła lub renomowanych firm. Postawiłam na najwyższą jakość, wszystkie materiały są najlepszego gatunku. Szlachetny czeczot, dużo marmuru, ręcznie robiona ceramika. Goście to widzą, czują i doceniają – przyznaje Marta Gajewska.

Trzy pokoje mają duże tarasy, a jeden mniejszy jest dostępny dla wszystkich. Meble z Hay zapraszają, aby usiąść na nich rano z kawą lub wieczorem z kieliszkiem wina. Do dyspozycji gości pozostaje także przestronna śniadaniarnia, w której serwowane są zdrowe śniadania w formie à la carte.

Tutaj też umieszczono płaskorzeźbę Tomka Opalińskiego – Brzask, jest wizualnym znakiem rozpoznawczym hotelu – zapada w pamięć i podkreśla wyjątkowy klimat spotkań przy stole. Znajdziemy tu krzesła Ray, szwajcarskiej firmy Dietiker, oraz Cassiny – Capitol complex chair. Całości obrazu dopełnia toczona na kole ceramika polskiej marki z KLO z Kielc.

Hotel Warszauer, ul.Warszauera 10, 31-057 Kraków, ceny: od 450 do 1341 zł za noc.

Wywiad Martą Gajewską o powstaniu hotelu i jej miłości do designu znajdziecie w numerze 39. magazynu „Design Alive,  który kupić można w naszym sklepie.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Elegancja po krakowsku

Elegancja po krakowsku

Kraków | 19 listopada 2024

Subtelna elegancja i wyraziste detale w nowym projekcie Furora Studio