Firma Interstone otworzyła w Warszawie pierwszy showroom kamienia naturalnego. Luksusowa przestrzeń zaprojektowana z myślą o architektach wnętrz i wymagających inwestorach mieści się w Eurocentrum w Alejach Jerozolimskich. W showroomie w niezwykły sposób wyeksponowano najszlachetniejsze odmiany marmuru z całego świata. Za projekt odpowiada warszawska pracownia JMW Architekci, a partnerem strategicznym został włoski dostawca kamienia – firma Ratti.
W showroomie pokazano jak zmienia się marmur kształtowany na różne sposoby – wiele z nich to autorskie rozwiązania szyte na miarę przez architektów, które mogą stać się inspiracją dla inwestorów. W odczuciu magii, jaka jest związana z tym kamieniem, istotne znaczenie odgrywać tu będą nowoczesne technologie. Dzięki nim, pozostając na wygodnej sofie w warszawskim showroomie, można wyruszyć w podróż po kamieniołomach w innych częściach świata, zapoznać się z procesem wydobycia i obróbki, przyjrzeć się najpiękniejszym slabom z bliska, a także obejrzeć najciekawsze realizacje z ich wykorzystaniem.
– Przez ostatnie lata, rozwijając firmę Interstone, poszukiwaliśmy i sprowadzaliśmy do Polski najciekawsze odmiany kamienia. Teraz dysponujemy inspirującym i pobudzającym wyobraźnię miejscem, w którym będziemy mogli zaprezentować jego możliwości i potencjał. Projektując wnętrze showroomu chcieliśmy zapewnić architektom i ich klientom przestrzeń do twórczej pracy we wnętrzu na światowym poziomie – komentuje Wiesław Sordyl, prezes firmy Interstone.
Wnętrza showroomu zostały zaprojektowane przez uznaną pracownię JMW Architekci specjalizującą się w tworzeniu indywidualnych wnętrz. – Naszym głównym celem było przywrócenie kamieniowi naturalnemu należnej mu rangi i zaprezentowanie go w niespotykanej dotąd w Polsce formie. Postawiliśmy na nietypowe elementy wykonane z tego materiału, jak np. kamienna zasłona czy obrotowe transparentne elementy z kamienia, przesłaniające witrynę. Ważnym punktem projektu jest też unikalna mozaika na posadzce, inkrustowana mosiężnymi detalami, nad której wykonaniem prace trwały przez wiele tygodni. We wnętrzu we współpracy z firmą art consultingową Aurabilia stworzyliśmy również miejsce dla dzieł sztuki, która pojawia się w formie rzeźb Wojciecha Pustoły – opisuje prace nad projektem architekt Jakub Wiśniewski.
Więcej na: www.interstone.pl