Futurystyczna wizja na temat wzornictwa, technologii i innowacji materiałowych

Z okazji tegorocznej edycji targów Salone del Mobile w Mediolanie (9-14 kwietnia), COS zaprezentuje instalację, którą za pomocą technik cyfrowych przygotował francuski architekt Mamou-Mani. Będzie to pierwsza współpraca COS z tym twórcą oraz ósmy z kolei udział marki w Salone del Mobile.

Zaplanowana instalacja Mamou-Maniego jest futurystyczną wizją na temat wzornictwa, technologii i innowacji materiałowych, która porywa gości w eteryczną podróż. Wysublimowana konstrukcja przeniesie widzów z XVI-wiecznego dziedzińca Palazzo Isimbardi wprost do otaczającego ogrodu – połączy architekturę z naturą.

Swoisty most pomiędzy światami zostanie zbudowany z bio-plastikowych modułów wydrukowanych w technologii 3D. Konstrukcja powstała przy użyciu oprogramowania do projektowania parametrycznego dostępnego na zasadach open source. Proces ten zapewnia strukturalną stabilność instalacji oraz pozwala na optymalne wykorzystanie materiałów.

– Prace Mamou-Maniego otwierają przed architekturą nowe możliwości i nieustannie inspirują estetykę COS. Jednoczesne wykorzystywanie surowców odnawialnych i technologii pozwala tworzyć przełomowe projekty, które są futurystycznym odzwierciedleniem tradycyjnego rzemiosła. Innowacja jest głównym motorem naszej pracy i stale kreuje nasz światopogląd. Jesteśmy podekscytowani, że możemy zaprezentować w Mediolanie ten pionierski projekt – mówi Karin Gustafsson, dyrektorka kreatywna COS.

Arthur Mamou-Mani zapowiada: – Nasza współpraca przygląda się postaci architekta jako rzemieślnika z holistycznym podejściem do procesu tworzenia. Liczę, że połączenie druku 3D, odnawialnych materiałów i projektowania parametrycznego stworzy konstrukcję, która pozwoli nam sięgnąć w przyszłość. Mam nadzieję pokazać, jaki wpływ na świat może mieć cyfrowe rzemiosło.

Instalacja będzie otwarta dla publiczności od 9 do 14 kwietnia 2019 r. w Palazzo Isimbardi przy Corso Monforte 35 w Mediolanie.

***
Od 2012 roku, podczas każdej edycji targów wzornictwa Salone del Mobile, COS przedstawia w Mediolanie unikalne instalacje przygotowane we współpracy z uznanymi projektantami, artystami i architektami. Do tej pory wśród partnerów marki znaleźli się tacy twórcy i pracownie jak Gary Card, Bonsoir Paris, Nendo, Snarkitecture, Sou Fujimoto i Phillip K. Smith III. Instalacja New Spring, wspólny projekt marki COS i Studia Swine, zdobyła nagrodę Milano Design dla najbardziej angażującej wystawy podczas Tygodnia Designu w Mediolanie w 2017 r. Od tej pory była wystawiana także podczas targów Design Miami/ oraz na The Bell Tower w Chang Ning w Szanghaju w 2019 r.

Arthur Mamou-Mani to pracujący w Londynie francuski architekt i dyrektor uznanej pracowni Mamou-Mani Architects. Jego specjalnością jest nowatorska architektura projektowana i wytwarzana za pomocą metod cyfrowych. W 2017 r. został laureatem nagrody RIBA Rising Star, a w 2016 r. zdobył American Architecture Prize oraz nagrodę Architizer.

Więcej na: www.mamou-mani.com i www.cosstores.com/Salone

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Wariacja na temat ikony

Wariacja na temat ikony

Mediolan | 22 listopada 2021

Od studiów inżynierskich do ceramiki. Piotr Podziomek prezentuje „Wrażliwość”

Z powodu epidemii koronawirusa targi w Mediolanie przeniesione z kwietnia na czerwiec

Wirus nieufności

Mediolan | 26 lutego 2020

Targi w Mediolanie przeniesione z kwietnia na czerwiec