Jung inspiruje w stylu modern classic

1912 to rok, w którym Roald Amundsen zdobył biegun południowy, w Memphis zabrzmiały pierwsze utwory bluesowe, Gustav Klimt budował legendę secesji, a w swój pierwszy i ostatni rejs  wyruszał z Southampton Titanic. To także rok, w którym wynalazca i pionier epoki, Albrecht Jung tworzył fundament sukcesu firmy Jung. Niepowtarzalna seria przełączników LS 1912 oddaje hołd tej niezwykłej epoce.

Klasyczny klawiszowy przełącznik na dobre zastąpił przełącznik obrotowy właśnie pod koniec pierwszej dekady XX wieku. Maksymalnie prosty, niemal purystyczny, po raz pierwszy stał się elementem wykończenia wnętrza, który był nie tylko bardzo funkcjonalny, ale także cieszył oczy estetycznym wyglądem. Życiowe dzieło Albrechta Junga – obecny światowy lider branży elektrycznej, automatyki i inteligentnego domu, czyli firma Jung – to rezultat dziesięcioleci doświadczeń, których początkiem były właśnie prace nad prostym, ale efektownym przełącznikiem klawiszowym. Do dzisiaj zresztą prostota i innowacyjność stanowią podstawę wszystkich projektów firmy Jung.

Niepowtarzalny design kolekcji LS 1912

Seria przełączników LS 1912 nawiązuje do tradycji, ale dostosowuje ją do współczesnych czasów i nowych możliwości technologicznych. Mechanizm każdego przełącznika został skonstruowany w taki sposób, że osłona i ramka tworzą gładką, równą, a przez to minimalistyczną powierzchnię, z której wyróżnia się jedynie prosta, elegancka dźwignia. Dzięki takiemu rozwiązaniu otrzymujemy bardzo  stylowy element aranżacji, prawdziwą „kropkę nad i” we wnętrzach w klimacie modern classic, mid-century modern, vintage czy loft, ale także niepowtarzalny akcent w każdym nowoczesnym projekcie.

Tworząc serię LS 1912 Jung korzystał ze swojego wieloletniego doświadczenia w obróbce metali – wykorzystywane tu materiały to szlachetny mosiądz, elegancka stal szlachetna, minimalistyczne aluminium czy doskonale się prezentujący chrom. W serii znalazły się przełączniki z różnymi rodzajami dźwigni – można wybierać spośród dźwigni w kształcie stylowego walca czy stożka lub też bardziej nowoczesnego i modernistycznego prostopadłościanu.

Szlachetne detale do niepowtarzalnych projektów

Każdy z przełączników z serii LS 1912 jest unikatowy. W klasycznej mosiężnej wersji powierzchnia przełącznika jest ręcznie szlifowana i uszlachetniana oraz zabezpieczana dodatkową warstwą lakieru. Bardzo stylową propozycją jest również wersja dark, gdzie aluminium jest pokryte matowym lakierem w szlachetnym ciemnym kolorze.

Rodzaj dźwigni (walec, stożek lub prostopadłościan) dopasowuje się do materiału. W kolorze chromu podstawowym materiałem jest mosiądz, a dźwignia ma kształt prostopadłościanu. Spektakularnym akcentem wnętrza będzie na pewno minimalistyczny przełącznik w pięknym odcieniu mosiądzu, który ozdobi stylowy salon, sypialnię, kuchnię, a każdemu pomieszczeniu doda niepowtarzalnego charakteru.

Klasyczne przełączniki z nowoczesnym sznytem

W serii LS 1912 tradycja nierozerwalnie splata się z innowacyjnością. Jung oferuje w niej także klasyczne w formie przełączniki z dodatkowym podświetleniem LED. Świecący klawisz sygnalizuje status przełącznika lub wskazuje jego umiejscowienie na ścianie. Przełącznik LS 1912 może być ponadto  łączony w całość z ramkami z serii LS (LS 990, LS Design, LS Plus i LS Zero), od pojedynczych do nawet 5-krotnych. Każdy model pasuje też do wszystkich typowych puszek podtynkowych.

Dodatkową zaletą tej linii, która przesądza o jej stylowym i minimalistycznym wyglądzie, jest fakt, że wszystkie elementy przełącznika (dźwignia, osłona, mechanizm) były produkowane modułowo, dzięki czemu po zamocowaniu nie widać żadnych śrubek ani innych elementów montażowych. Tylko czysty, szlachetny design w starym stylu, ale innowacyjny i ponadczasowy jednocześnie.

Więcej na: www.jung.de

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Apartament Dark Brown. Paweł Sokół: – Jesteśmy perfekcjonistami

Perfekcja

Warszawa | 22 maja 2020

Wyszukany minimalizm w projekcie autorstwa Pawła Sokoła