K2 i personalizacja przestrzeni

Warszawa | MAR

22 lipca 2013 | Architektura | Ludzie | Miejsca |

Minimalizm, eksponowanie elementów technicznych, charakterystycznych dla loftów, podkreślenie faktury wykorzystanych surowców – na takie rozwiązania w nowym biurze postawiła firma K2.

Minimalizm, eksponowanie elementów technicznych, charakterystycznych dla loftów, podkreślenie faktury wykorzystanych surowców – na takie rozwiązania w nowym biurze postawiła firma K2.

Nowa siedziba firmy K2 mieści się w biurowcu przy ul. Domaniewskiej 44A w Warszawie. W sumie na trzech piętrach jej pracownicy mają do dyspozycji 3 tys. mkw. Jak przyznają szefowie firmy, najważniejszym miejscem w tej siedzibie jest recepcja z video wall’em i usytuowany na jej tyłach amfiteatr, który powstał po wyburzeniu dziury pomiędzy dwoma piętrami budynku. Amfiteatr daje możliwość spotkania się w jednym miejscu wszystkim 300 osobom, pracującym w Grupie K2. Tutaj mogą odbywać się spotkania, konferencje, pokazy czy prezentacje filmowe. A jednocześnie ta przestrzeń jest naturalnym ciągiem komunikacyjnym pomiędzy piętrami.

Oczywiście poza samym amfiteatrem w siedzibie znalazło się miejsce dla kilku sal konferencyjnych, sali multimedialnej, a także wiele mniejszych przestrzeni i przytulnych wnęk do nieoficjalnych spotkań czy pracy indywidualnej. Na każdym piętrze zlokalizowano również kuchnie. – Projektując siedzibę postanowiliśmy połączyć to, co jest najlepsze w przestrzeni typu open space z tym, co najlepsze w lokalizacjach małych butików. Tylko częściowo podzieliliśmy obszar każdego z pięter, by stworzyć poczucie przestrzeni i swobodnego ruchu, przy jednoczesnym zachowaniu zacisznych miejsc do pracy w zespołach – przyznaje Marta Krajenta, dyrektor ds. marketingu i PR w firmie K2.

Co więcej, w nowej siedzibie firma postawiła na minimalizm oraz eksponowanie elementów, którymi cechują się lofty, a użyte kolory nie dominują w przestrzeni, a bardziej podkreślają faktury wykorzystanych surowców, przede wszystkim betonu, drewna oraz ceramiki. – To pracownicy swoimi indywidualnymi drobiazgami i sposobem ubierania się wnoszą do tej przestrzeni kolor, nadając jej życie. Postanowiliśmy również na personalizację przestrzeni: pracownicy wybierali sami kolory, fototapety i elementy dekoracyjne swoich powierzchni. W ten sposób urządzanie biura K2 to ciągły proces. To miejsce wciąż wypełnia się treścią i nowymi elementami. Cały czas zaskakuje – dodaje Marta Krajenta.

Za projekt siedziby była odpowiedzialna firma Maas Projekt, specjalizująca się w projektowaniu architektonicznym oraz kompleksowej obsłudze inwestorów instytucjonalnych. Od stycznia 2012 roku firma pełni funkcję konsultanta i głównego projektanta w zakresie architektury, konstrukcji, instalacji sanitarnych i elektrycznych oraz bhp i sanepid CH Złote Tarasy w Warszawie, współpracuje również z Centrum Development & Investors Polska Sp. z o.o. (DTC R.E.) / Immobel Polska Sp. z o.o., EMPiK Sp. z o.o., LSP Sp. z o.o., Sachi & Sachi, DDB, K2 Internet SA, Grey Group, DTZ Polska Sp. z o.o., Van Graaf Sp. k., Prime Warsaw Properties Sp. z. o.o., GE Real Estate – Central & Eastern Europe, BRE Bank SA (MultiBank, mBank), KULCZYK SILVERSTEIN PROPERTIES Sp. z o. o.

Więcej: www.k2.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Jak w kalejdoskopie

Jak w kalejdoskopie

Warszawa | 29 listopada 2024

Kolorowy zawrót głowy przy ul. Koszykowej w wykonaniu studia Mutuo

Designerski fine dining

Designerski fine dining

Warszawa | 28 listopada 2024

Finałowa edycja tegorocznych Targów Rzeczy Ładnych zapowiada się rekordowo

W rytmie miasta

W rytmie miasta

Warszawa | 31 października 2024

Odwiedzamy 104-metrowy apartament na Saskiej Kępie projektu Framuga Studio