Meble dla ciebie i „nowego społeczeństwa”

| MAC


28 września 2012 | Rzeczy

Nowa kolekcja mebli marki Vox to nie tylko efekt pracy projektantów i producentów. Po raz kolejny znany producent mebli ostawił na pracę w multidyscyplinarnych zespołach, gdzie wykorzystuje się wiedzę z różnych dziedzin. I co niezwykle ważne – przyszli użytkownicy byli obecni na każdym etapie powstawania kolekcji.

Nowa kolekcja mebli marki Vox to nie tylko efekt pracy projektantów i producentów. Po raz kolejny znany producent mebli ostawił na pracę w multidyscyplinarnych zespołach, gdzie wykorzystuje się wiedzę z różnych dziedzin. I co niezwykle ważne – przyszli użytkownicy byli obecni na każdym etapie powstawania kolekcji.

Nowa kolekcja nazywa się 4You by Vox. Jak deklaruje producent, najważniejszym zadaniem w tym projekcie stało się zbadanie i zrozumienie potrzeb „nowego społeczeństwa” i umiejętne ich zastosowanie. Takiego przedsięwzięcia nie można byłoby przeprowadzić bez wsparcia naukowego i praktycznych doświadczeń badawczych. W efekcie tych wysiłków powstały meble, które rozwiązują problemy funkcjonalne w organizowaniu przestrzeni, dając m.in. możliwości jej niemal niczym nieograniczonego aranżowania. Dzięki zastosowaniu m.in. wymiennych modułów istnieje możliwość dużej indywidualizacji mebli. w zespole stworzonych ze specjalistów z różnych dziedzin pracowała m.in. dwójka projektantów: Joanna Leciejewska i Piotr Kuchciński.

Najnowsza kolekcja to już kolejna propozycja Vox, gdzie do stworzenia mebli wykorzystuje się wiedzę i doświadczenie szerokiego grona specjalistów, w tym socjologów, etnologów czy psychologów. Wcześniej w ten sposób powstawały: Young Users, Pook Pook, Meee oraz Evolve. Na „nowe społeczeństwo”, o którym informuje producent, wpływają zmiany demograficzne, ekonomiczne czy kulturowe. Różne pokolenia zbliżają się do siebie, zacierają się pomiędzy nimi granice, mają coraz częściej podobne ambicje.
Stąd kolekcja odpowiada na aspiracje użytkowników i chęci zachowania aktywności w rozmaitych obszarach, m.in. podnoszenia sprawności fizycznej, kontaktów społecznych, bliskości emocjonalnej, uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, utrzymywania równowagi psychicznej i fizycznej oraz relaksu. Do za zadanie odzwierciedlać osobowość jego mieszkańców oraz podążać za coraz szybszym tempem życia i zachodzącymi w nim zmianami.

Na nową kolekcję składają się trzy kluczowe bryły, obecne w każdej domowej przestrzeni: łóżko, stół oraz krzesło. Łóżko wyposażono w stelaż do baldachimu, dzięki czemu zyskało nowe możliwości i funkcje (jak np. aranżacja z kinem domowym). Stelaż ponadto można wzbogacać n.p. o drabinki, na których nie tylko zawiesimy n.p. oświetlenie ale też możemy oddać się nieskomplikowanym ćwiczeniom gimnastycznym. Łóżko stworzono tak, aby użytkownik wiele przedmiotów miał w zasięgu ręki, jego „przedłużeniem” może stać się regał na książki, z kolei w ramie łóżka umieszczono półki. Łóżko pojawiło się też w wersji bez baldachimu oraz regału.

Z kolei stół w nowej kolekcji skonstruowano tak, aby można było połączyć kilka czynności, wykonywanych jednocześnie. Znajdują się w nim miejsca do przechowywania przedmiotów, podwójny blat, sześć szuflad a także pojemnik pozwalający na uprawę kwiatów a nawet podgrzewania posiłków. Pojemniki można w każdej chwili zamknąć.

Podstawową kolekcję uzupełnia krzesło, które wyposażono w wiele dodatkowych udogodnień także dla osób starszych, w tym możliwość siadania bokiem. Ponadto siedzisko obraca się o 360 stopni, dowolnie możemy w nim zmieniać pozycję. Oparcie krzesła zapewnia wygodne podparcie pleców oraz posiada półkę, która daje wsparcie osobie starszej przy wstawaniu.
Oczywiście trzem podstawowym bryłom towarzyszą te dodatkowe. A są nimi szafy w kilku rozmiarach i wysokościach, regały w kilku wariantach, komody, stół kwadratowy, regały, bufet, witryna, kredens, szafka rtv, stolik nocny, półka, szuflady, drabinki.

Kolekcja trafiła już do sprzedaży, jej poszczególne elementy kosztują od kilkuset do kilku tys. złotych. Za łóżko zapłacimy ok. 27300 zł, stół to wydatek ok. 1500 zł.

Więcej: www.meble.vox.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Stary dom z nowym duchem

Stary dom z nowym duchem

Poznań | 5 lutego 2024

Dom Agnieszki i Piotra Kuchcińskich na poznańskim Grunwaldzie czaruje urokiem