Membrana i melonik – SITAGEGO, siódma ikona SITAG

Swarzędz | TEKST PROMOCYJNY

28 lutego 2015 | Design | Rzeczy |

Stylowy i elegancki, a jednocześnie industrialny, prestiżowy i skomplikowany technicznie dzięki zastosowaniu technologii membranowego oparcia zawieszonego na konstrukcji z tworzywowych żeber opartych na specjalnej ramie. Poznajcie SITAGEGO – siódmą ikonę SITAG.

Czasy kobiet typu femme fatale, ludzi wplątanych przypadkowo w świat zbrodni, prywatnych detektywów ze zgryźliwym poczuciem humoru, w prochowcu i z papierosem w ręku. Kapelusze, dwurzędowe garnitury, stylowe limuzyny, naszyjniki z diamentów, długie lufki i złote papierośnice, zadymione biura i bary. Niezapomniany Humphrey Bogart, Raymond Chandler, niejednoznaczna historia filmu „Chinatown”.

Wszystkie te powyższe cechy oznaczają w kinie styl noir. Bohaterowie filmów tego okresu są niejednoznaczni moralnie, owładnięci sprzecznymi emocjami oraz motywacjami, pogrążeni w rozterkach rozgrywanych na tle eleganckich scenografii, dylematach jakby prosto wyjętych z kart książek Zygmunta Freuda.

To także industrialna aura obrazów Pittsburgha uwiecznionych na fotografiach autorstwa Eugene Smitha, wydarzenia rozgrywające się na tle wielkich konstrukcji stalowych wieżowców, w jaskrawym blasku iskier aparatów spawalniczych.

Taki właśnie jest fotel SITAGEGO. Stylowo elegancki, a jednocześnie z ducha industrialny, prestiżowy, a przy tym wyrafinowany technicznie dzięki zastosowaniu technologii membranowego oparcia, dla którego inspiracją była struktura nowoczesnego buta sportowego. Czerpie nie tylko z przemysłu sprzętu sportowego, ale także z ducha architektury współczesnej. Toyo Ito, laureat nagrody Pritzkera, w swoich realizacjach łączy w taki sam sposób konstrukcję i powłokę, wykorzystując najnowsze osiągnięcia materiałoznawstwa.

Kolaż Andrzeja Dobosza pokazuje inspiracje, które leżały u podstaw projektu Volkera Eysinga. Grafika jest zdominowana przez industrialne elementy przypominające żurawie budowlane oraz elementy konstrukcji stalowej. Widać też spiralę żarówki, elegancki melonik oraz stylową marynarkę. W tle majaczy głowa femme fatale z lat 30. oraz freudowsko-teatralna maska.

SITAGEGO to prestiżowy fotel biurowy i gabinetowy charakteryzujący się niezwykłą ergonomią dzięki konstrukcji przypominającej strukturę buta sportowego. Fotel gwarantuje równomierne podparcie kręgosłupa przy zachowaniu swobody ruchów i przepływ powietrza. Sportowa budowa siedziska pozwala na utrzymanie miednicy w odpowiedniej pozycji oraz zminimalizowanie nacisku na uda. Dzięki ekspresyjnej sylwetce, różnorodnym wariantom kolorystycznym oraz możliwości personalizacji Ergo zostawia we wnętrzu znaczący ślad. Jego autorem jest Volker Eysing – designer mający w swoim portfolio projekty wyróżniane w najważniejszych konkursach wzornictwa przemysłowego na świecie. Fotel SITAGEGO jeszcze przed wdrożeniem do produkcji został nagrodzony Red Dot Design Award.

Więcej na: www.sitag.pl/ikony

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Kiosk multimedialny FIN zdobył „Oscara Designu”

Kiosk z Oscarem

Kraków | 19 maja 2018

Kiosk multimedialny FIN zdobył Red Dot Design Award.

Dwanaście polskich produktów ośmiu firm otrzymało nagrodę Red Dot 2018

Znamy Red Doty

Essen | 18 kwietnia 2018

Dwanaście polskich produktów ośmiu firm otrzymało nagrodę Red Dot 2018.

Red Dot Design Award 2016 dla Ceramiki Paradyż. Bezkompromisowo dążyć do celu

Apetyt na więcej

Tomaszów Mazowiecki | 14 września 2016

Red Dot Design Award 2016 dla Ceramiki Paradyż. Bezkompromisowo dążyć do celu.