To mieszkanie pełne jest natury

To wnętrze wypełnione jest światłem, naturalnymi materiałami i pełną gamą kolorów, które zapraszają do relaksu i wyciszenia. To mieszkanie w Krakowie zaprojektowała Magdalena Gajda i jej zespół. To wyjątkowa realizacja. To mieszkanie wykończone dębem.

Główną gwiazdą mieszkania jest dąb, który znajdziemy w podłodze, stołach, krzesłach i stoliku kawowym w salonie. Stoły i stolik kawowy zostały wykonane przez polsko-włoską manufakturę mebli drewnianych Nudo Design. To bardzo dobry pomysł. Dębowe akcenty bowiem doskonale współgrają z ciepłą zielenią mebli kuchennych.

Nie można też nie wspomnieć o wyspie. Oddziela ona kuchnię od salonu, a jej otwarta forma dodaje lekkości. To jednak nie wszystko. Wyspa jest też wyjątkowo funkcjonalna.

Gwarantuje bowiem dodatkowe miejsce na przechowywanie. Może też pełnić funkcję niewielkiej biblioteczki.

Magazyn Design Alive

NR 50 ZIMA 2024

ZAMAWIAM

NR 50 ZIMA 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

ICONS 2024 WYDANIE URODZINOWE

Architektka zdecydowała się również na zastosowanie nieco bardziej wyrazistych kolorów. Intensywnie malinowe są krzesła. Wyrazisty jest też nadający wnętrzu charakteru kinkiet.

Podświetlana witryna, której miejsce zaprojektowano w salonie odgrywa rolę nie tylko miejsca do przechowywania. Jest przede wszystkim źródłem nastrojowego oświetlenia. Witryna zwraca uwagę ryflowanym szkłem. Dzięki niej mieszkanie w Krakowie wyróżnia się spośród wielu innych.

Aranżacja łazienki odnosi się do motywu wody. Prysznicową część architektka postanowiła wyłożyć małymi i delikatnie mieniącymi się płytkami. Dają one ciekawy efekt. Nie trzeba zbyt wiele wyobraźni, by dostrzec skojarzenie z deszczem. Na ścianie za toaletą znajduje się frezowana ceramika, kontynuująca ten motyw, a także ozdobna szafka pod umywalką.

Zajrzyjmy jednak jeszcze do holu. Tu uwagę przyciągają konsola wykonana z forniru, która również jest częściowo frezowana oraz lustro w brązowym odcieniu.

– Ta gra tekstur nadaje wnętrzu spójności i wyjątkowego charakteru. Dlatego tworząc każdy koncept, szczególną uwagę zwracamy na materiały, które będą używane do wykończenia mieszkania — wyjaśnia Magdalena Gajda, założycielka pracowni Gaja Architektura Wnętrz.

Zaznacza, że jednym z ważniejszych etapów jej pracy było przygotowanie moodboardu, czyli zestawienia materiałów, które wykorzystała później podczas realizacji projektu.

– Pierwszy krok to rozmowa z klientami o ich potrzebach i wizjach wnętrza, następnie gromadzimy inspiracje. Kolejny obszar działań to przygotowanie katalogu materiałów, które prezentujemy klientom na spotkaniu. Dopiero trzecim krokiem jest przygotowanie projektu – wyjaśnia Magdalena Gajda.

Jak się okazuje plan ten okazał się wyjątkowo skuteczny. To mieszkanie wykończone dębem w Krakowie to prawdziwa oda do natury i harmonii!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Elegancja po krakowsku

Elegancja po krakowsku

Kraków | 19 listopada 2024

Subtelna elegancja i wyraziste detale w nowym projekcie Furora Studio