Mieszkanie z pikantną nutą. Zobacz niezwykłe wnętrze z Wrocławia!

Nowoczesne, oszczędne w formie i ze szczyptą wyrafinowania. Takie jest mieszkanie na jednym z wrocławskich osiedli, które zaprojektowały dwie młode architektki Patrycja Dybowska i Matylda Kurkiewicz z pracowni projektowej Pama Studio. Motywem przewodnim jest soczysta czerwień i interesujące detale, które wabią oko.

Mieszkanie zlokalizowane jest na jednym z wrocławskich osiedli, oferuje mieszkańcom zielone skwery do wspólnego wypoczywania i sąsiaduje z rzeką. Klimat jest tutaj bardzo ciekawy i równie interesujący miał być wystrój tego mieszkania. Jak się okazało zaprojektowanie wnętrza było niemałym wyzwaniem, ponieważ nie wiadomo było kim będą mieszkańcy.

Inwestorzy przeznaczyli bowiem mieszkanie pod wynajem i zatrudnili specjalistów, aby zaprojektowali nieszablonową aranżację wnętrza, dzięki której szybko znajdą lokatorów. Tak też się stało, bo gdy inwestycja została ukończona, mieszkanie wynajęto następnego dnia po ogłoszeniu oferty, a telefony od kolejnych zainteresowanych dosłownie się urywały.

Odważne kolory

Uwagę od wejścia przyciąga kolorystyka wnętrza. Architektki wybrały z kolekcji Mood Stories firmy Pfleiderer dekor Salsa U16166 o bardzo niejednoznacznym odcieniu. To właśnie on gra w aranżacji pierwsze skrzypce i nadaje ton wszystkim pomieszczeniom. Z jednej strony jest to ognisty czerwony kolor, ale gdy przyjrzymy się bliżej dostrzeżemy w nim ceglaste odcienie.

– Zależało nam na pokazaniu czegoś innego, wykorzystaniu barw, które są trochę zapomniane w projektowaniu wnętrz. Większość inwestorów wybiera bezpieczne biele, beże i szarości, jednak właścicielom tego mieszkania zależało na czymś nieszablonowym. Dlatego postawiłyśmy na niestandardowe połączenia kolorów – mówi Patrycja Dybowska.

Na bazie wspomnianego dekoru wykonano część zabudowy w kuchni, która jednocześnie wydziela z przestrzeni mieszkania mały przedpokój. Aby móc zastosować tę klimatyczną barwę również na innych powierzchniach, odwzorowano ją w postaci farby do ścian. Została nią pomalowana cała wnęka przedpokoju, łącznie z sufitem i drzwiami. Czerwień pojawia się również w innych pomieszczeniach – w sypialni w postaci przestronnej szafy oraz w łazience, dzięki temu aranżacja wnętrza jest spójna i wszystkie pomieszczenia w mieszkaniu mają podobny klimat.

Ukryta funkcjonalność

Głównym założeniem projektowym miało być stworzenie możliwie jak największej ilości miejsca do przechowywania. Udało się to uzyskać w przestrzeni kuchennej, gdzie oprócz tradycyjnej zabudowy powstał również mebel sięgający sufitu, z mnóstwem półek, jak i miejscem na sprzęt AGD. W niewielkim salonie zamiast tradycyjnych wolnostojących mebli, które mogłyby optycznie zmniejszyć pomieszczenie, zbudowano smukłe, podwieszane szafki. Dodają one wnętrzu lekkości i pozwalają lepiej wyeksponować elegancką jodełkę na podłodze. Szafki wykonano z trwałego laminatu HPL firmy Pfleiderer w dekorze Trufel U16000. To inspirowany naturą, ciepły i neutralny kolor, który tworzy w salonie piękne tło i jednocześnie łagodzi wszechobecną, energetyczną czerwień.

– Ponieważ nie wiedziałyśmy, kto będzie mieszkał w projektowanym przez nas mieszkaniu, starałyśmy się nie zamykać aranżacji w ramy jednego stylu. Wystrój jest eklektyczny, a kolory dobrane w taki sposób, aby wnętrze miało to coś, ale też przyjemnie się w nim odpoczywało – mówi Matylda Kurkiewicz. – W pracy z Mood Stories Comfort Collection pozytywne było to, że wiedziałyśmy, które dekory dostępne są od ręki. A wybór jest naprawdę szeroki.

W całym wnętrzu nie zabrakło również kojącej bieli, zarówno na ścianach, jak i w postaci mebli. Tutaj doskonale sprawdził się dekor Biel Arktyczna U11027 o chłodnej tonacji, który uwodzi wrażeniem czystości i wspaniale odbija światło słoneczne, rozświetlając całe pomieszczenie.

Nagroda w prestiżowym konkursie

Stylistyka mieszkania spotkała się z pozytywnym odbiorem inwestorów, jak i biur nieruchomości, dlatego autorki projektu postanowiły pokazać go jeszcze szerszemu gronu odbiorców i zgłosiły do prestiżowego konkursu Wnętrze Roku Pfleiderer. Jury doceniło projekt za aranżacyjną odwagę oraz ciekawe dopasowanie dekorów z kolekcji Mood Stories, przyznając mu drugie miejsce w konkursie. To nowoczesny i bardzo wyrazisty projekt wnętrza, który nie tylko odpowiada na potrzeby użytkownika, ale również wpisuje się w obowiązujące trendy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.wnetrzeroku.pl oraz www.pfleiderer.pl

Pama Studio
Zwycięzca drugiego miejsce w konkursie Wnętrze Roku Pfleiderer. Olimpia Port proj. Matylda Kurkiewicz/Patrycja Dybowska, Pama Studio.

Pfleiderer

Pfleiderer jest dostawcą rozwiązań w oparciu o materiały drewnopochodne dla przemysłu meblarskiego, branży budowlanej i wykończenia wnętrz. Firma oferuje kompleksową obsługę firm meblowych, zakładów stolarskich, architektów i projektantów oraz firm branży budowlanej. Na polskim rynku produkty firmy są dostępne m.in. w sieci Pfleiderer Partner, w skład której wchodzi ponad 80 punktów handlowych, w wybranych sieciach DIY czy w punktach dystrybucji materiałów budowlanych. W ofercie firmy znajduje się szeroka gama produktów zgodnych z najnowszymi trendami w zakresie projektowania, budowy, wykończenia i wyposażenia zarówno obiektów prywatnych, jak i obiektów użyteczności publicznej. Pfleiderer jest spółką nadrzędną dla marek Duropal i Thermopal.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Nowe życie w starych murach

Nowe życie w starych murach

Wrocław | 24 października 2024

Zabytkowe mieszkanie zamieniło się w tętniące życiem biuro i przestrzeń warsztat

Odrodzona elegancja

Odrodzona elegancja

Wrocław | 23 października 2024

Zwiedzamy niezwykłą willę na wrocławskim Zalesiu proj. pracowni Na Antresoli

Mikrowyzwanie

Mikrowyzwanie

Wrocław | 22 października 2024

20-metrowa kawalerka we wrocławskiej kamienicy z lat 30. inspirowana Bauhausem

Z subtelnym detalem

Z subtelnym detalem

Wrocław | 22 maja 2024

Tak mieszka architektka wnętrz Kamila Potocka z Madde Studio