Kształty zielonych wzgórz

Rodzinny apartament w Lachen z którego roztaczają się panoramiczne widoki na wzgórza i jezioro Zuryskie, łączy w sobie elegancję i funkcjonalność. Za projekt odpowiedzialna była Natalia Odolańska, projektantka która po studiach w Warszawie oraz kilku latach pracy w Amsterdamie i Mediolanie zamieszkała we włoskim kantonie Szwajcarii – Ticino, gdzie prowadzi własną pracownię.

Układ 180-metrowego mieszkania został starannie przemyślany, aby maksymalnie wykorzystać piękno otaczającego krajobrazu. Kształty wzgórz i bogactwo zieleni inspirowały paletę barw, materiałów i form zastosowanych w aranżacji.

Celem Natalii było stworzenie przestrzeni, gdzie design harmonijnie łączy się z naturą.

Dominują tu naturalne materiały, takie jak dębowe drewno i zielony kamień, które tworzą idealne tło dla starannie dobranych elementów dekoracyjnych. Wśród nich znajdziemy grafikę południowokoreańskiej artystki Yoojoo Kim, wyjątkową ceramikę z Grôpk, wykonaną ręcznie w Warszawie przez Marcina Kubernę, oraz kompozycję autorstwa Agnieszki Owsiany.

Magazyn Design Alive

ICONS 2024 WYDANIE URODZINOWE

ZAMAWIAM

ICONS 2024 WYDANIE URODZINOWE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 13/2024 WYDANIE SPECJALNE

Meble dobrano z dbałością o funkcjonalność i estetykę. Krzesła do jadalni duńskiego projektanta Johannesa Andersena znaleziono w sklepie vintage w Zurychu. – Drewniany stół do jadalni firmy Artisan został pomalowany na specjalnie dobrany kolor, pasujący do krzeseł – zauważa Natalia Odolańska.

Prosta sofa polskiej firmy NAP, stolik kawowy Propeller z lat 60. i fotel Alky tworzą oryginalną kompozycję kształtów i materiałów.

W łazience dominuje włoski trawertyn połączony z eleganckim fornirem dębowym, a ryflowane szklane drzwi i czeski kinkiet SkLO nadają wnętrzu lekkości i nowoczesnego charakteru.

Neutralne odcienie beżu pojawiają się również w sypialni, którą od łazienki oddziela jedynie otwarty portal z kamienia naturalnego, tworząc spójną i przytulną przestrzeń.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Dom, który patrzy

Dom, który patrzy

Zurych | 3 stycznia 2024

Odwiedzamy arch. Annę Jach i jej szwajcarski dom z ruchomym okiem na fasadzie

Brzytwa Ockhama

Brzytwa Ockhama

Conthey | 1 stycznia 2017

Beton. Dom. Góry. Tyle, ile trzeba. Ekspresja czystego utylitaryzmu.

Szwajcarski ascetyzm

Szwajcarski ascetyzm

Rombach | 4 stycznia 2016

U podnóży szwajcarsko-francuskich gór Jura powstał przestronny dom.