Kształty zielonych wzgórz

Rodzinny apartament w Lachen z którego roztaczają się panoramiczne widoki na wzgórza i jezioro Zuryskie, łączy w sobie elegancję i funkcjonalność. Za projekt odpowiedzialna była Natalia Odolańska, projektantka która po studiach w Warszawie oraz kilku latach pracy w Amsterdamie i Mediolanie zamieszkała we włoskim kantonie Szwajcarii – Ticino, gdzie prowadzi własną pracownię.

Układ 180-metrowego mieszkania został starannie przemyślany, aby maksymalnie wykorzystać piękno otaczającego krajobrazu. Kształty wzgórz i bogactwo zieleni inspirowały paletę barw, materiałów i form zastosowanych w aranżacji.

Celem Natalii było stworzenie przestrzeni, gdzie design harmonijnie łączy się z naturą.

Dominują tu naturalne materiały, takie jak dębowe drewno i zielony kamień, które tworzą idealne tło dla starannie dobranych elementów dekoracyjnych. Wśród nich znajdziemy grafikę południowokoreańskiej artystki Yoojoo Kim, wyjątkową ceramikę z Grôpk, wykonaną ręcznie w Warszawie przez Marcina Kubernę, oraz kompozycję autorstwa Agnieszki Owsiany.

Magazyn Design Alive

NR 50 ZIMA 2024

ZAMAWIAM

NR 50 ZIMA 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

ICONS 2024 WYDANIE URODZINOWE

Meble dobrano z dbałością o funkcjonalność i estetykę. Krzesła do jadalni duńskiego projektanta Johannesa Andersena znaleziono w sklepie vintage w Zurychu. – Drewniany stół do jadalni firmy Artisan został pomalowany na specjalnie dobrany kolor, pasujący do krzeseł – zauważa Natalia Odolańska.

Prosta sofa polskiej firmy NAP, stolik kawowy Propeller z lat 60. i fotel Alky tworzą oryginalną kompozycję kształtów i materiałów.

W łazience dominuje włoski trawertyn połączony z eleganckim fornirem dębowym, a ryflowane szklane drzwi i czeski kinkiet SkLO nadają wnętrzu lekkości i nowoczesnego charakteru.

Neutralne odcienie beżu pojawiają się również w sypialni, którą od łazienki oddziela jedynie otwarty portal z kamienia naturalnego, tworząc spójną i przytulną przestrzeń.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Dom, który patrzy

Dom, który patrzy

Zurych | 3 stycznia 2024

Odwiedzamy arch. Annę Jach i jej szwajcarski dom z ruchomym okiem na fasadzie

Brzytwa Ockhama

Brzytwa Ockhama

Conthey | 1 stycznia 2017

Beton. Dom. Góry. Tyle, ile trzeba. Ekspresja czystego utylitaryzmu.

Szwajcarski ascetyzm

Szwajcarski ascetyzm

Rombach | 4 stycznia 2016

U podnóży szwajcarsko-francuskich gór Jura powstał przestronny dom.