Neolith Katowice. Kawałek piękna Hiszpanii w Polsce

„Touch.feel.live” to hasło przewodnie Neolith, hiszpańskiego producenta kamienia spiekanego i naturalnego. Podczas otwarcia drugiego centrum dystrybucyjnego w Polsce, Neolith Katowice, można było własnymi rękami dotknąć faktur kamienia, poczuć jego wibrującą energię i przekonać się, jaki efekt można dzięki niemu osiągnąć we wnętrzu.

Od ponad 10 lat Neolith tworzy przestrzenie, w których chce się zamieszkać, stawiając na ekologiczne materiały zapewniające estetykę i harmonię.

Neolith to wiodący światowy producent kamieni spiekanych. Jest to pionierska powierzchnia architektoniczna do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych, o najwyższej klasy właściwościach technicznych, wykonana z surowców w 100 proc. naturalnych. Na całym świecie materiał stał się nieodzownym elementem estetyki wszelkiego rodzaju kuchni, łazienek, elewacji, posadzek czy nawet ekskluzywnych designerskich mebli.

Hiszpańska firma rozwija się dynamicznie również w Polsce. – Polska jest dla nas jednym z najważniejszych rynków – mówi Marta Torró, managing director Northern Europe Neolith.

– Polscy klienci są bardzo otwarci na nasze produkty. Lubimy tworzyć przestrzenie, w których się dobrze żyje – dodaje.

Cztery lata temu firma otworzyła pierwsze centrum dystrybucyjne w naszym kraju, we Wrocławiu, a 30 marca 2023 roku – kolejne, Neolith Katowice w Sosnowcu przy ul. Baczyńskiego 2a.

Z okazji otwarcia urządzono imprezę na 400 osób. Nie trzeba było wynajmować żadnej sali czy hotelu, bo sosnowieckie centrum Neolith jest olbrzymie.

– Nasz nowy oddział Neolith składa się z nowoczesnego showroomu wraz z biurami oraz halą magazynową o wielkości 4000 m kw. – mówi Grzegorz Gądek, branch manager Neolith Katowice z siedzibą w Sosnowcu.

Showroom Neolith to miejsce, gdzie prezentowane są możliwości zastosowania produktów hiszpańskiej marki w innowacyjnych aranżacjach. – Jest to również miejsce do spotkań z naszymi klientami oraz klientów z ich klientami. Drzwi showroomu są otwarte dla wszystkich zainteresowanych i zależy nam na tym, aby wszyscy nasi goście i klienci czuli się jak u siebie w domu. Zachęcamy architektów, projektantów oraz designerów do stosowania naszych produktów w projektach, a zakłady kamieniarskie i wszystkich wyspecjalizowanych montażystów – do przelewania tego, co w projekcie, na niesamowitą i innowacyjną realizację. Dodatkowo w showroomie dysponujemy salą konferencyjną, w której organizujemy szkolenia produktowe oraz doradztwo, jak we właściwy sposób pracować na spiekach – dodaje Grzegorz Gądek.

Goście otwarcia nowego oddziału Neolith w Polsce mogli przy dźwiękach saksofonu i tanecznej muzyki zobaczyć, jak spieki i kamienie prezentują się na żywo, m.in. na totemach wykonanych ze spieków Niagara, Amazonico, Zaha Stone, Abu Dhabi White, Calatorao czy przypominających do złudzenia drewno La Bohème.

W nowym centrum dystrybucyjnym i showroomie Neolith Katowice znajduje się 4000 płyt w różnych wykończeniach.

– Mamy na stanie ponad 4000 slabów w różnych wykończeniach, wymiarach grubościach i kolorach – tłumaczy Grzegorz Gądek. – Jednak potencjał pozwala nam na uzupełnienie magazynu o kolejne 5000 slabów, które systematycznie będziemy zamawiać i przywozić prosto z Hiszpanii. W ofercie mamy również kamień naturalny z różnych zakątków świata, ale to spieki Neolith są naszym głównym i podstawowym produktem. W roku 2023 kładziemy mocny nacisk na to, aby w jak największej liczbie studiów kuchennych, łazienkowych oraz innych showroomach pojawiały się nasze obrandowane ekspozycje, tak aby jeszcze bardzie zbliżyć się do finalnego klienta. Ta strategia pozwoli nam dodatkowo zbudować jeszcze większą rozpoznawalność naszej marki – dodaje branch manager Neolith Katowice.

W czasie otwarcia nowego salonu zaprezentowano nową kolekcję spieków o nazwie Classtone. To osiem nowych kolorów slabów.

Spieki, co podkreśla Marta Torró, nie są jedynie elementami wystroju wnętrz, choć oczywiście kojarzą się głównie z kuchnią i są wykorzystywane jako blaty (takie slaby mają grubość 12 lub 20 mm). Cieńsze płyty (3 lub 6 mm) mogą posłużyć do położenia na ścianę, ale też można z nich zrobić meble (np. blaty stołów). Spieki robią furorę też jako okładzina elewacji, wprowadzając nieoczywiste wzory i oryginalny charakter ścian zewnętrznych.

Marka Neolith jest dumna z ekologicznego podejścia do swojego biznesu. 100 proc. surowców w składzie wytwarzanych przez nią wyrobów stanowią surowce naturalne, a nawet 98 proc. tych surowców pochodzi z recyklingu. Ponadto 100 proc. wody wykorzystywanej w procesie produkcyjnym jest poddawane recyklingowi, a 100 proc. zużywanej energii elektrycznej pochodzi ze źródeł odnawialnych.

Produkty Neolith cieszą się doskonałą renomą wśród architektów, projektantów wnętrz i osób zainteresowanych aranżacją wnętrz. Więcej na: www.neolith.com/pl

Na zdjęciach poniżej przykłady wykorzystania produktów Neolith:

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: