Niepowtarzalne meble ze słomy. Kunszt rzemiosła w projekcie Adama Goodruma i Arthura Seigneura

Bogate w ornamenty i kolory meble ze słomy to dzieło australijskiego projektanta przemysłowego Adama Goodruma oraz francuskiego rzemieślnika specjalizującego się w intarsji (wykonywaniu ornamentów z różnych gatunków drewna) Arthura Seigneura.

Nazwa kolekcji Exquisite Corpse składa się z tallboya, konsoli i kredensu. Pochodzi od francuskiej gry salonowej Cadavre Exquis, wymyślonej przez członków awangardowego ruchu artystycznego z 1925 roku.

– W trakcie rozgrywki gracz szkicuje część ciała lub inny obraz na kartce papieru, po czym składa papier, aby ukryć to, co narysował, a następnie przekazuje go następnemu graczowi, i tak dalej – tłumaczy Seigneur. – W przypadku Exquisite Corpse chcieliśmy podkreślić jak wielowymiarowo słoma odbija światło w zależności od kąta zgięcia, a dodatkowo rzucić wyzwanie tradycyjnemu zastosowaniu intarsji ze słomy, która zwykle jest zarezerwowana tylko dla płaskich powierzchni – dodał projektant.

Współpracując z lokalnymi rzemieślnikami zaprojektowali drewniane meble, które następnie pokryli słomą. Do stworzenia tallboya Talleo wykorzystano ponad 14 tysięcy pojedynczych pasm słomy. W przypadku kredensu Longbow było to 10 tysięcy, a konsoli Archant – 7 tysięcy. Każde źdźbło słomy jest niepowtarzalne, co nadaje intarsjowanym powierzchniom naturalną nieregularność i tworzy malarski efekt.

Więcej na: www.adamandarthur.com

***

Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Projekt spod strzechy

Projekt spod strzechy

Szczecin | 24 sierpnia 2023

Apartamenty w gospodarstwie agroturystycznym od studia Loft Kolasiński

Krajobraz domowy

Krajobraz domowy

Paryż | 15 lutego 2023

Francuski projektant nawiązuje dialog między naturą, a domowym wnętrzem

Norwegia? Obecna!

Norwegia? Obecna!

Oslo | 27 grudnia 2022

Nowa definicja skandynawskiego designu od Kråkvik & D’Orazio