Niezwykła kolekcja Pani Jurek. Hołd dla malarstwa Jana Tarasina

Kaligraficzne formy, wyraziste kolory, szlachetne materiały i ręczne wykonanie. Najnowsza kolekcja TRN Pani Jurek to hołd dla malarstwa Jana Tarasina. Artysta malował obrazy, na których przedstawiał przedmioty jako serie znaków i symboli. W swojej najnowszej kolekcji Pani Jurek odwraca ten proces i zamienia ideogramy w rzeczy. Jej trójwymiarowe obiekty mają prostą kaligraficzną formę i współgrają ze sobą niczym ciąg znaków pisma.

– Szukanie formy dla przedmiotu, tak samo jak ustawianie przedmiotów w przestrzeni i i szukanie relacji między nimi, jest dla mnie myśleniem obrazem. Z wykształcenia też jestem malarką i myślenie obrazem jest moją obsesją. Myślę z resztą, że wszyscy to robimy – meblując mieszkanie, nakrywając do stołu – mniej lub bardziej świadomie tworzymy nieskończoną ilość kompozycji, odwołując się do naszego wewnętrznego poczucia harmonii, proporcji i porządku – mówi projektantka Magda Jurek (Pani Jurek).

W kolekcji znajduje się pięć modeli stolików, trzy moduły luster oraz ceramiczne lampy, których elementy można zestawiać w kompozycje. Ręczne wykonanie mebli i ceramiki nadaje kolekcji autorski, unikatowy charakter. Każdy z obiektów jest niepowtarzalny.

Meble powstały we współpracy z pracownią mebli artystycznych Square Drop. Ręczne wykończenie, zastosowanie tradycyjnych technik meblarskich zapewnia wysoką jakość wykonania. Stoliki i lustra są wykonane z wyselekcjonowanego drewna jesionowego, bejcowane i zabezpieczone woskiem naturalnym. Ceramiczne lampy wykończone mosiężnymi elementami są ręcznie odlewane i szkliwione.

Kolekcja powstała z myślą o wnętrzach publicznych i komercyjnych. Obiekty z kolekcji można zestawiać w przestrzeni jak klocki. Syntetyczne bryły o rzeźbiarskim charakterze będą też stanowiły samodzielny akcent we wnętrzu prywatnym.

Pani Jurek to marka założona przez Magdę Jurek, artystkę i projektantkę. Projektuje lampy, produkty do wnętrz, książki i zabawki dla dzieci. Cechą jej projektów jest niestandardowe podejście do przedmiotu. Projektuje przedmioty niestatyczne, wychodzące poza swoją stereotypową funkcję i pozwalające na interakcję z użytkownikiem. Konceptualne podejście do przedmiotu i niechęć do dopowiedzenia jego funkcji, ale również upodobanie do koloru to wynik studiów malarskich projektantki na warszawskiej ASP. Jest autorką bestsellerowego projektu lampy z probówek Maria SC i współautorką książki „Psikusy”.

Więcej na: www.panijurek.pl

2PaniJurek_designalive - 4

3PaniJurek_designalive - 1

4PaniJurek_designalive - 5 Pani Jurek

PaniJurek_designalive - 3 Pani Jurek

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

W jabłkowym matrixie

W jabłkowym matrixie

Grójec | 15 stycznia 2024

Magda Jurek opowiada o miłości do koloru i swojej nowej manufakturze