Niewiele jest firm, które mogłyby poszczycić się taką historią wystawową na włoskich targach Salone del Mobile.Milano, jak polski Paged. Firma, która słynie z drewnianych mebli giętych, w tym roku wystąpiła na targach już po raz 42., prezentując wyjątkową kolekcję mebli, opartą na klasycznych wzorach w zupełnie nowej odsłonie kolorystycznej. Stoisko zaprojektowała Maja Ganszyniec.
Salone del Mobile Milano to największe targi designu na świecie i najbardziej wyczekiwane wydarzenie w branży wzorniczej. W tym roku odbyły się po raz 62.
Wiosną tego roku, we współpracy z uzdolnioną projektantką – Mają Ganszyniec – Paged wprowadził nową paletę kolorów. Na targach firma zaprezentowała kolekcję mebli opartą na klasycznych wzorach w nowych, odświeżonych barwach. Obok takich projektów jak krzesło NODO Grzegorza Gancarczyka czy ICHO MIO Nikodema Szpunara, na ekspozycji znalazł się stolik kawowy DRUM projektu Mai Ganszyniec:
– Trochę jednak przekornie postanowiliśmy zaprojektować stoliki kawowe i w ten sposób pokazać, jak uniwersalne są te materiały. W rodzinie stolików DRUM zaproponowaliśmy dwa nowe kształty i rozmiary, mogące funkcjonować osobno i razem. Obie formy oparte są na tej samej zasadzie – drewniany blat zamknięty został w obłej pętli z gięciny, a dolna półka, lekka i ażurowa, to naturalny wyplot, naciągnięty na drewnianej ramie. To od właściwego naciągu zależy jakość mebla i właśnie ten element, napięty jak bębenek, stał się inspiracją dla nazwy – dodaje projektantka, której firma Paged Meble powierzyła także przygotowanie koncepcji stoiska firmy podczas targów w Mediolanie.
Stoisko marki według projektu Mai Ganszyniec wyróżniała modułowa konstrukcja i wykorzystanie ekologicznych materiałów, co wpisuje się nie tylko w idee bliskie samej projektantce, ale też w wieloaspektową politykę firmy dotyczącą zrównoważonego rozwoju.
Jak mówi Michał Mróz, prezes Zarządu Paged, to właśnie współpraca z projektantami i zrównoważony rozwój są kluczowymi elementami dalekosiężnej strategii firmy.
I dodaje: – Planujemy usprawniać spółkę operacyjnie, inwestować w innowacyjne technologie produkcji krzeseł i efektywniej przenosić wiedzę o rynku i klientach do firmy, lecz nie chcemy przy tym oddawać komuś innemu swojego wzornictwa, umiejętności i unikalnej technologii ręcznego gięcia drewna, którą na świecie może wykorzystywać zaledwie kilka firm.
Założony ponad 90 lat temu Paged jest obecnie jednym z pięciu największych producentów sklejki i znaczącym producentem krzeseł drewnianych w Unii Europejskiej.
Od 2019 roku Paged rozwija i wdraża innowacje technologiczne i produktowe w oparciu o unikalne kompetencje własnego centrum badawczo-rozwojowego Paged LabTech.
Spółki należące do grupy Paged: Paged Pisz, Paged Morąg, Paged Eesti, Paged Trade, Paged Meble, Paged LabTech, Paged Deutschland oraz BUK Ltd. to część Grupy Thumos, prywatnego, polskiego konsorcjum przemysłowo-inwestycyjnego.