Dynamika przyszłości

Partnerstwo Audi z Muzeum Sztuki Nowoczesnej wynika z przekonania, że między zaawansowaną technologią a wolnością świata sztuki można budować mosty.

Czy innowacje w motoryzacji mogą wchodzić w dialog z nowoczesną kulturą i sztuką? Dwa pozornie odległe światy – sztuki i nowoczesnych technologii – mają obszar wspólny. W obu ważne są pytania o wyzwania i przyszłość naszego świata.

MSN to jedna z najważniejszych instytucji na mapie kulturalnej całego kraju, tuba dla najbardziej aktualnych idei społecznych, platforma dla pytań i komentarzy na temat współczesności. Z drugiej strony mamy ultranowoczesne rozwiązania Audi, miłość do designu i dążenie do zrównoważonego rozwoju – wydaje się, że mogą się one harmonijnie uzupełniać.

Magazyn Design Alive

NR 51/2025 UWAŻNOŚĆ

ZAMAWIAM

NR 51/2025 UWAŻNOŚĆ

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

ICONS 2024 WYDANIE URODZINOWE

Ideą tej współpracy będzie więc budowanie przestrzeni bez ograniczeń, w której sztuka, technologia i design wzajemnie się przenikają, tworząc unikalne doświadczenia dla publiczności.

– Pasja do tworzenia innowacji, poszukiwania nowatorskich rozwiązań oraz ponadczasowego designu to wartości, które od wielu lat są fundamentem naszej działalności i doskonale wpisują się w partnerstwo z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie – mówi Łukasz Zadworny, dyrektor marki Audi w Polsce.

Audi i MSN

Otwarci na kulturę

Z okazji otwarcia nowej siedziby MSN Audi zapewniło darmowy wstęp na wszystkie wydarzenia inaugurujące działalność muzeum, podkreślając w ten sposób zaangażowanie marki w szerzenie dostępu do kultury.

W ramach projektu „Muzeum otwarte”, każdy będzie mógł odwiedzić nową, spektakularną przestrzeń. Inkluzywna architektura amerykańskiego architekta Thomasa Phifera, a także założenia, na których opiera się działalność muzeum, zyskały w ten sposób wspierającą inicjatywę, która w realny sposób umożliwiła publiczności dostęp do kultury.

To jednak dopiero początek przyjaźni – Audi i MSN zawarły trzyletnią umowę współpracy, marka zapowiada więc długofalowe wsparcie dla kolejnych wydarzeń i międzynarodowych projektów.

– Wraz z marką Audi planujemy przez najbliższe trzy lata szereg ciekawych projektów, ale przede wszystkim, prawie wszystkie wydarzenia na parterze budynku, takie jak spotkania, dyskusje, warsztaty, wystawy będą bezpłatne dla naszej publiczności – mówi Marta Bartkowska, wicedyrektorka Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Od Abakanów po performance. Wreszcie jest!

Doświadczając sztuki

Nowa siedziba Muzeum Sztuki Nowoczesnej to miejsce, które znacząco zmienia przestrzeń publiczną w centrum Warszawy. Projekt Thomasa Phifera wyróżnia się jasnymi elewacjami i przeszklonymi przestrzeniami, które zapewniają bezpośredni kontakt z otaczającym miastem.

Architektura MSN jest dialogiem między otwartością a przestrzenią kontemplacji. To miejsce, które zaprasza ludzi do interakcji z nowoczesną sztuką, grając jednocześnie z miejskim kontekstem.

Thomas Phifer. Zdjęcie: Weronika Ławniczak
– Głównym celem muzeum jest stworzenie miejsca, w którym ludzie doświadczają sztuki i spotykają się ze sobą – mówi Thomas Phifer.

I dodaje: – To, czego nadal poszukujemy w samochodzie, to doświadczenie z jazdy, w którym wszystko jest na swoim miejscu. Podobnie w architekturze: technologia stopniowo usuwa to, co nas rozprasza. Potęguje radość i piękno podróżowania w przestrzeni. Projektowanie jest katalizatorem, który rozbudza zmysły.

W czasach, gdy granice między dziedzinami sztuki i technologii ulegają zatarciu, współpraca Audi i MSN jest nie tylko odpowiedzią na potrzeby współczesnego świata, ale może też stać się źródłem inspiracji dla przyszłych pokoleń projektantów, artystów i innowatorów.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Twórczy dialog

Twórczy dialog

Warszawa | 7 czerwca 2024

Invest Komfort strategicznym partnerem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Muzeum w budowie

Muzeum w budowie

Warszawa | 6 listopada 2022

Byliśmy na budowie nowej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Adres prywatny. Zaglądamy do pracowni artystów

Adres prywatny

Warszawa | 18 września 2020

Wyjątkowy projekt pozwala zerknąć w zakamarki pracowni

Strachy. O bezreligijnym chrześcijaństwe

Transformacja

warszawa | 3 kwietnia 2019

Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza na wystawę „Daniel Rycharski. Strachy”.