Prawdziwy luksus mebli tkwi w detalach

Prawdziwy luksus mebli tkwi w detalach, które nierzadko wykonywane są ręcznie. Wiele elementów kuchni marki ZAJC powstaje w ten nieosiągalny dla najlepszych maszyn sposób. Rezultatem jest szczególna precyzja „szytych na miarę” mebli.

– Wysokiej klasy wyposażenie wnętrz łączy w sobie jakość projektu, materiałów i wykończenia. Jednak niewiele marek oferuje rozwiązania wykonywane ręcznie. Co prawda ten sposób produkcji ogranicza ilość wypuszczanych na rynek mebli, jednak znacząco podnosi ich jakość. Dlatego wiele elementów naszych kuchni powstaje właśnie w taki sposób, rękami doświadczonych specjalistów – mówi Justyna Zajc, współwłaścicielka firmy ZAJC.

I tak frezowane przez maszyny fronty modelu Z4 swój finalny kształt, zgodny ze wzorcem zagięcia frontu, zawdzięczają ręcznemu szlifowaniu papierami ściernymi o różnej granulacji. Podobnie szlifowane są wszystkie metalowe elementy kuchni. Inny przykład to organizery do szuflad wykonane z drewna dębowego, których podziały można swobodnie regulować za pomocą ruchomych stalowych przegródek. Ten wyrafinowany element wyposażenia każdorazowo wykonywany jest na indywidualne zamówienie.

Kolejnym etapem jest składnie mebli, które również odbywa się ręcznie, dzięki temu stale kontrolowana jest ich jakość. Finalny model jest zatem nie tylko idealnie dopasowany do potrzeb użytkownika i aranżacji całości wnętrza, ale również wykonany z wyjątkową precyzją w każdym detalu. W meblach marki ZAJC znajdują się elementy wykonane wyłącznie w Europie.

ZAJC to firma rodzinna powstała w 1995 roku jako kontynuacja małego warsztatu rzemieślniczego. Obecnie pracują w niej trzy pokolenia rodziny właścicieli. Już w pierwszych latach istnienia firmy to właśnie kuchnie stały się jej czołowym produktem. Kuchnie ZAJC sprzedawane są oprócz Polski również w Szwecji, Kanadzie i Wielkiej Brytanii.

Więcej na: www.zajc.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Bo kuchnia to serce domu

Bo kuchnia to serce domu

Poznań | 18 listopada 2022

Historia o pracowitości i konsekwentnym rozwoju. Rozmawiamy z Justyną Zajc