Z dbałości o środowisko

Atrium Oliva zdobyła nagrodę w konkursie PLGBC Green Building Awards. Jury konkursu doceniło tę inwestycję w kategorii „Zrównoważona zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna”, uznając ją za wzorcowy przykład budownictwa ekologicznego.

Wyróżnienie, wręczone podczas 14. edycji gali PLGBC Green Building Awards, nie tylko podkreśla jej znaczenie na polskim rynku, ale także stawia Gdańsk w czołówce miast promujących zrównoważone budownictwo.

– Wypełnianie założeń zrównoważonego budownictwa jest jednym z głównych kierunków podejmowanych działań ALLCONu – podkreśla Marta Drozd-Piekarska, dyrektorka marketingu i sprzedaży w firmie.

I dodaje: – Przy realizacji Atrium Oliva postawiliśmy na trzy główne cele: dopasowanie inwestycji do jej unikalnego otoczenia, troskę o naturę oraz koncentrację na człowieku i jego potrzebach. Dzięki temu powstało miejsce łączące wzajemne korzyści między naturą, architekturą i mieszkańcami.

Atrium Oliva wyróżnia się nie tylko dbałością o środowisko, ale także unikalnym podejściem do projektowania.

Architekci z Roark Studio zastosowali najnowsze technologie z zakresu neuroarchitektury i neurourbanistyki, aby stworzyć przestrzeń sprzyjającą dobremu samopoczuciu jej mieszkańców.

– Stosujemy zaawansowane symulacje i analizy, które pomagają nam zrozumieć, jak różne czynniki wpływają na projektowaną przestrzeń. Analizujemy oddziaływanie wiatru, komfort termiczny oraz nasłonecznienie zarówno przestrzeni pomiędzy budynkami, jak i wnętrz samych apartamentów – mówi Jakub Bladowski, prezes zarządu Roark Studio.

– W naszych badaniach nad percepcją przestrzeni wykorzystujemy nowoczesne technologie, takie jak eye-tracking oraz EEG, które pozwalają na dokładne zrozumienie, jak ludzie odbierają i reagują na zaprojektowane przez nas otoczenie. Dzięki tym narzędziom możemy tworzyć przestrzenie, które są bardziej dopasowane do potrzeb i oczekiwań użytkowników, co w rezultacie przekłada się na lepszą jakość życia – dodaje Jakub Bladowski.

Atrium Oliva to także przykład innowacyjnych rozwiązań proekologicznych. W centralnym punkcie inwestycji znajduje się zielone patio, będące przestrzenią relaksu dla mieszkańców, całkowicie wyłączoną z ruchu samochodowego. Zasadzono tam 20 tysięcy roślin, a zieleń połączono z elementami wodnymi, tworząc idealne miejsce na spotkania i wypoczynek na świeżym powietrzu.

Mieszkańcy mogą również korzystać z przestrzeni rekreacyjnej, wyposażonej m.in. w strefę fitness, sauny oraz unikalną tężnię solankową – rozwiązanie znane z uzdrowisk i hoteli SPA.

Nagroda PLGBC Green Building Awards to nie pierwsze wyróżnienie dla Atrium Oliva.

Inwestycja zdobyła wcześniej tytuł Budowy Roku 2023, prestiżową nagrodę European Property Awards 2022-2023 z wyróżnieniem Five Star oraz certyfikat BREEAM z oceną Very Good, przyznany tylko dziesięciu inwestycjom w Polsce.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: