Kurtyna w bok – stół gotowy na dłuższe scenariusze gastronomiczne. Kurtyna w dół – przechodzimy do kameralnych spotkań przy herbacie.
Stół Teatro Magico został zaprojektowany przez studio architektoniczne 967 Arch dla meblarskiej marki Saba Italia. Bawiąc się doświadczeniem firmy z tekstylnym wykończeniem mebli, projektanci stworzyli obiekt przypominający element teatralnej scenografii. Nogi stołu, poza tym, że nieco surrealistyczne, są też wygodne i praktyczne – niczym poły kurtyny można je łączyć lub rozdzielać. Magiczny Teatr zaopatrzony jest w funkcjonalny blat dostępny w różnych kształtach (okrągły, owalny) i rozmiarach, a służyć ma jako sceneria domowych dialogów, monologów i wszystkich innych form opowieści z życia codziennego.
Burzliwa historia tego obiektu sięga roku 1740. Już wtedy mógł pomieścić 1500 widzów, oferując 139 lóż. Teatr wielokrotnie zamykano i otwierano, zmieniano jego nazwę i przeznaczenie samego budynku. W 1936 roku spłonął i został odbudowany dopiero w 1973 roku, pod kierunkiem architekta Carla Mollino, który uwspółcześnił wystrój wnętrz, ale pozostawił oryginalną fasadę – jedyną zachowaną część XVIII-wiecznego teatru.
Posługując się nowoczesnym językiem, Mollino zasugerował silne barokowe korzenie budynku. Kontrast głębokiego, czerwonego aksamitu, który oblewa zarówno posadzkę, jak i fotele widzów, ze złotem kandelabrów i poręczy dodaje wnętrzom bajkowej magii. Teatr otwarto niedawno po dwóch latach renowacji sceny, dzięki której stał się jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie obiektów tego typu w Europie.