W morzu modnych kolorowych wnętrz ten projekt jest niczym ożywcza bryza. Za jego realizację odpowiedzialni byli Bartosz Jarosz oraz Paweł Świerkowski z pracowni Neostudio.
Aranżacja 320-metrowego domu pod Poznaniem powstała dla młodej rodziny poszukującej miejsca sprzyjającemu wyciszeniu i intymności, ale również dostarczającego energii i motywacji do nowych wyzwań.
Zadanie, przed którym postawiono architektów, polegało na przebudowie i adaptacji wnętrz, odpowiadając na potrzeby każdego z domowników, przy jednoczesnym zachowaniu ponadczasowego charakteru całości.
Budynek znajduje się w zielonej i spokojnej okolicy, co przełożyło się na jedno z głównych założeń projektowych, jakim było otwarcie na zewnętrze. – Dzięki ascetycznym środkom wyrazu, zróżnicowanym teksturom i grze światła uzyskaliśmy spokojne wnętrza tworzące harmonijną całość z otaczającą naturą – zauważa Paweł Świerkowski.
Spójna paleta odcieni szarości oraz dębowy parkiet w całym domu dają wrażenie przestrzeni pełnej światła. W kontraście wobec licznych zimnych monolitów – wielkoformatowych płyt Lapitec, marmuru Marquina Nera czy granitu Nero Assoluto, za poczucie miękkiej przytulności odpowiadają rozłożone w strategicznych miejscach wykładziny i dywany Poliform.
Długi stół umożliwiający rodzinne biesiadowanie to projekt Long Island, zaś za wygodny odpoczynek odpowiadają łóżka Flexform Lightsteel. Projektanci szczególną uwagę przyłożyli do oświetlenia. Znajdziemy tu oprawy takich marek jak: Delta Light, Kreon, Bega, Flos, Artemide, Vibia czy Orluna.
Wnętrzarskim smaczkiem jest natomiast kino domowe wyposażone w płyty akustyczne Gustafs, gdzie cała rodzina regularnie zbiera się na weekendowy relaks.
Neostudio
Powstało w 2005 roku jako efekt wieloletniej współpracy architektów: Bartosza Jarosza i Pawła Świerkowskiego. Paweł studiował na Facolta di Architettura Politecnico di Milano i na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej, gdzie uzyskał tytuł magistra architektury w 2002 roku. Bartosz studiował na ENSAIS de Strasbourg i na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej, gdzie uzyskał tytuł magistra architektury w 2003 roku. Wcześniej, współpraca z wieloma nagradzanymi biurami projektowymi pozwoliła im nabyć rozległe doświadczenie, które dziś przekłada się na jakość pracy pod szyldem własnej pracowni.