Banffy to aktywny stołek, który wprowadza do wnętrz element zabawy formą. Jednocześnie prowokuje do zmiany sposobu myślenia o tym, jak siedzieć. W jaki sposób ustrzec swoje ciało i umysł przed przeciążeniem.
Niemal każdy z nas zetknął się w dzieciństwie z zabawką, która wymaga koordynacji i zrozumienia celu. Pionowy kołek, na który trzeba nałożyć kręgi, w odpowiedniej kolejności, na przykład od największego do najmniejszego. W ten sposób powstaje zwężająca się ku górze wieża. Taki kształt, nie przywodzi na myśl czegoś, na czym można usiąść. Ale przecież kręgi możemy nakładać inaczej. Zacząć od dużego, potem dodawać mniejsze i znowu większe. I już mamy inną formę, z mocną podstawą oraz górą, która pozwala na to, by na niej przysiąść. Dwie młode projektantki – Klaudia Janikowska i Yuliya Neronskaya – nawiązując do tej zabawki z dzieciństwa zaprojektowały aktywny stołek Banffy.
Stołek dostępny jest w warszawskim Noti Studio. Siedzisko nie jest obojętne i reaguje dynamicznie na każdy nasz ruch. Podąża za nami. Osadzone na mocnej nodze odchyla się w każdym kierunku, a jego wysokość można łatwo regulować. Obniżyć, by usiąść lub podnieść, by lekko przysiąść przy nim na stojąco. Pozycja, jaką wymusza stołek, ułatwia oddychanie, ponieważ klatka piersiowa i biodra pozostają otwarte. Pomimo braku oparcia, jest wsparciem dla kręgosłupa, który cały czas pracuje. Poprawia się krążenie, a co za tym idzie – usprawnia funkcjonowanie umysłu. Siedząc na aktywnym stołku, jesteśmy rozluźnieni, unikamy napięć mięśniowych i bolesnych przykurczów, zapobiegając w ten sposób wielu chorobom i przewlekłym dolegliwościom związanym z układem kostnym, krążeniowym, trawiennym.
Banffy to siedzisko idealne do pracy i domu. Łatwo je przenieść i przy jego pomocy tworzyć w biurze strefy do szybkich, kreatywnych spotkań. Przysiąść z nim przy wolnym biurku, żeby sprawdzić pocztę i odpisać na maile. Zmienić pozycję na stojącą z lekkim wsparciem po długich godzinach siedzenia w tej samej pozycji. Banffy pozwala więc pracować w ruchu, wpisując się w koncepcję „activity based workplace”.