Dom na wzgórzu

Praca w takich warunkach to spełnienie marzeń. W miejscu, gdzie lasy Borów Tucholskich spotykają się z kaszubskimi jeziorami, a nowoczesna architektura przenika lokalne tradycje, Marysia Gajewska i Michał Niedośpiał ze Studio Iskry mieli okazję stworzyć coś wyjątkowego.

Ich klienci, właściciele budynku zaprojektowanego przez lokalnego architekta Andrzeja Ciemieńskiego, pragnęli wnętrz, które harmonijnie wpiszą się w krajobraz, podkreślając jednocześnie wyjątkowe otoczenie.

Budynek otacza ogród pełen polskich gatunków roślin oraz kwietna łąka, nawiązujące do piękna lokalnej przyrody.

Wnętrza domu, zaprojektowane przez Studio Iskry, odzwierciedlają lokalne tradycje poprzez wykorzystanie naturalnych materiałów i odważnych kolorów inspirowanych kaszubskimi wzorami. Nowoczesne meble płynnie łączą się z rodzinnymi pamiątkami, tworząc przestrzeń, w której przeszłość spotyka teraźniejszość.

Magazyn Design Alive

NR 13/2024 WYDANIE SPECJALNE

ZAMAWIAM

NR 13/2024 WYDANIE SPECJALNE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 49 JESIEŃ 2024

Już z zewnątrz dom zdradza swój charakter – przez duże, szklane drzwi widać intensywne kolory i ciepłe drewno, a w tle rozpościera się widok na jezioro. Wejście, z naturalnym dębowym wykończeniem i wyrazistym akcentem w postaci niebieskiej ławy, zaprasza do środka.

Centralnym punktem domu jest otwarta przestrzeń, łącząca kuchnię, jadalnię i salon. – To miejsce szczególnie ważne dla domowników, znanych z niezwykłej gościnności – podkreślają architekci.

W kuchni zabudowa w kolorze głębokiej zieleni doskonale komponuje się z surowym blatem ze szczotkowanego granitu, a lekkości tej przestrzeni dodają zaokrąglone krawędzie wyspy oraz delikatne, obłe uchwyty.

Salon od kuchni oddziela niski regał, za którym stoi ruda sofa. Jasnobeżowy regał porządkuje kolekcję książek i rodzinnych pamiątek, a całość dopełniają szałwiowa szafka RTV, kobaltowy fotel i żółte lniane zasłony, które ocieplają wnętrze.

studio iskry

Jadalnia, wyposażona w duży stół projektu Hoom, pomieści do 14 osób, a krzesła polskiej marki Tamo oraz rozległe okno, za sprawą których latem taras staje się przedłużeniem domu, tworzą idealną scenografię dla codziennych spotkań.

W łazience na parterze dominują niebieskie akcenty. Niebieski granit przy umywalce oraz wnęce pod prysznicem równoważą gładkie ściany z mikrocementu i geometryczny wzór posadzki.

Niebieski akcent obecny jest również w gabinecie na piętrze, gdzie drewniany regał z niebieskimi detalami oraz biurko przy oknie tworzą niewielkie, ale komfortowe miejsce do pracy.

Marysia Gajewska and Michał Niedośpiał, założyciele warszawskie pracowni Studio Iskry.

Na piętrze, oprócz gabinetu, znajduje się sypialnia, a także łazienka z sauną i pralnia.

W sypialni królują zabytkowe meble – łóżko, stoliki nocne, toaletka i duża szafa to rodzinne pamiątki, które mimo upływu lat wciąż pełnią swoje funkcje. 

Łazienka, wyposażona w dużą dębową umywalkę, prysznic i wannę z widokiem na jezioro, tworzy scenerię najprawdziwszego domowego spa. Mocny wzór płytek włoskiej marki Cesi w czterech kolorach zrównoważono beżowym mikrocementem na ścianach.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Siła detalu

Siła detalu

Radom | 23 stycznia 2023

Mieszkanie w 100-letniej kamienicy przeszło pełną koloru transformację