Sztuka harmonii

W natłoku miejskiego życia, stworzenie domu, który sprzyja wyciszeniu i dobremu samopoczuciu, staje się prawdziwym luksusem. Projektantki z MAP Studio doskonale uchwyciły tę ideę w swoim najnowszym projekcie dla klienta mieszkającego w samym sercu Warszawy.

90-metrowy apartament zaprojektowany przez MAP Studio to nie tylko miejsce do mieszkania, ale domowa przystań sprzyjająca relaksowi i równowadze.

– Ludzie naturalnie pragną harmonii w swoim otoczeniu. Wierzymy, że doskonale zaprojektowane wnętrze powinno emanować atmosferą letniego dnia, dając nam możliwość codziennego cieszenia się wakacyjnym klimatem – mówi Paulina Szeroczyńska, współwłaścicielka MAP Studio.

Wnętrze łączy w sobie skandynawską estetykę z elementami modernizmu i nienachalnymi japońskimi akcentami – efekt nowo odkrytej fascynacji klienta po niedawnej podróży.

Magazyn Design Alive

NR 13/2024 WYDANIE SPECJALNE

ZAMAWIAM

NR 13/2024 WYDANIE SPECJALNE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 49 JESIEŃ 2024

Centralnym punktem jest kuchnia, zaprojektowana z myślą o zamiłowaniu klienta do gotowania i spotkań towarzyskich. Kulinarnym eksperymentom niewątpliwie sprzyja tu duża wyspa z płytą grzewczą Bora i wbudowanym pochłaniaczem. Kuchnia płynnie łączy się z salonem, gdzie goście mogą odpocząć na dużej, modułowej sofie.

Zaprojektowane i wykonane na zamówienie meble łączą się tu z ruchomymi elementami inspirowanymi wzornictwem z lat 50., stanowiącymi znak rozpoznawczy projektów MAP Studio.

Czujne oko dostrzeże dwa ikoniczne fotele – Paulistano zaprojektowany przez Brazylijczyka Paulo Mendes da Rocha w 1957 roku oraz Pacha – zaprojektowany przez Pierre’a Paulina w 1975 roku.

Oryginalnym japońskim akcentem jest oświetlenie Akari autorstwa Isamu Naguchi z 1951 roku występujące w duecie z lampą wisząca Astep, model 2065, zaprojektowaną przez Gino Sarfatti’ego w 1950 roku.

Studio zadbało również o dobór dzieł sztuki, które harmonijnie dopełniły aranżację. Projektantki wybrały prace młodych polskich abstrakcjonistów, takich jak Jakub Gliński w sypialni, Agnieszka Owsiany w jadalni i Małgorzata Szymankiewicz w salonie.

Sypialnia, zaprojektowana niczym schronienie w chmurach, dodatkowo podkreśla uczucie spokoju i dystansu, harmonijnie łącząc nowoczesne elementy z panoramicznymi widokami na miasto.

– Aby stworzyć wizualnie spokojną, lecz jednocześnie dynamiczną atmosferę, należy zwrócić uwagę na detale. Staranne dopasowanie materiałów, formy i proporcji ma na celu wprowadzenie do przestrzeni uczucia ruchu i tekstury, zaspokajając różne zmysły – podkreśla w tym miejscu Marta Szczepańska, współwłaścicielka MAP Studio.

Warszawską pracownię projektowania wnętrz MAP Studio współtworzy artystyczny duet: Marta Szczepańska i Paulina Szeroczyńska – absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pracując razem przez ponad dekadę nad projektami w Polsce i Europie, projektantki uważnie zgłębiają niuanse procesu projektowania wnętrz i z odwagą podejmują nowe wyzwania projektowe w krajach takich jak Niemcy, Holandia, Francja i Czechy.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Dyskretny eklektyzm

Dyskretny eklektyzm

Warszawa | 21 maja 2024

Odwiedzamy 100-metrowy apartament w kamienicy tuż przy warszawskich Łazienkach

Domowa galeria sztuki

Domowa galeria sztuki

Santiago | 28 stycznia 2023

Zaglądamy do spektakularnego apartamentu w bogatej dzielnicy stolicy Chile

Siła detalu

Siła detalu

Radom | 23 stycznia 2023

Mieszkanie w 100-letniej kamienicy przeszło pełną koloru transformację