Ton nawiązał współpracę z niemieckim duetem projektowym kaschkasch, z którym łączy go wizja prostych i ponadczasowych produktów. Nowa kolekcja P.O.V., oparta na tych zasadach, umożliwia skonfigurowanie ponad 70 wariantów stołów na centralnej podstawie, uzupełnia ją taboret o tej samej nazwie, który można sztaplować. Modułowy system nadaje się do niemal każdego rodzaju wnętrz, a swoją nazwą nawiązuje do organicznego kształtu podstawy. Jej stożkowaty kształt prezentuje się niepowtarzalnie, niezależnie od kąta patrzenia (ang. Point Of View).
– O charakterze kolekcji decyduje przede wszystkim zastosowany materiał i kształt podstawy. Tworzy się go przez złożenie trzech identycznych arkuszy sklejki, które stanowią podstawę dla całej rodziny stołów. Nazwa Point of View podkreśla, że stoły wyglądają inaczej oglądane pod różnym kątem, a jednocześnie podkreśla aspekt współpracy w naszej pracowni. Jako duet musimy nieustannie dostrzegać opinię drugiej osoby i wspólnie poszukiwać najlepszych możliwych rozwiązań. Na tej samej zasadzie zbudowaliśmy współpracę z Ton – powiedział projektant Florian Kallus.
– Obaj projektanci wywodzą się z rodzin stolarskich, dzięki czemu rozumieją materiał i procesy technologiczne. Miałem bardzo dobre przeczucia co do całego procesu współpracy, który wzbogacił obie strony – wspomina Alexander Gufler, dyrektor artystyczny Ton, pod którego nadzorem powstała kolekcja.
Do produkcji tej kolekcji Ton wykorzystuje trzy rodzaje drewna. Są to buk, dąb i orzech amerykański, każde z nich ma inny, charakterystyczny rysunek. Kolekcję uzupełnia gładki lub tapicerowany taboret P.O.V. z możliwością układania go w stosy. Zabawny i jednocześnie funkcjonalny element wnętrza. Minimalistyczny wózek został zaprojektowany do transportu większej ilości taboretów ułożonych w stos, co zdecydowane ułatwia zmianę aranżacji we wnętrzach publicznych.
Na Warsaw Home zaprezentujemy również po raz pierwszy naszą nowość z 2020 roku zaprojektowaną przez Alexa Guflera, kolekcję Again. Again to mistrzowskie zagranie na polu technologicznym. Efekt synergii wieloletniego doświadczenia projektanta mebli i finezyjnej techniki gięcia drewna opanowanej do perfekcji przez pracowników firmy Ton.
– Obfite, wygięte formy kolekcji, zwykle spotykane w meblach metalowych, stanowią wyzwanie technologiczne przy zastosowaniu drewna. Wymaga to mistrzowskiego opanowania rzemiosła, aby produkt spełnił branżowe wymagania dotyczące wytrzymałości i trwałości mebli – tak Gufler przedstawia kolekcję. W krzesłach Again projektant subtelnie połączył wygięte elementy z litego drewna z wizualnie lekkim siedziskiem, wykonanym z precyzyjnie profilowanej sklejki. Projektant zwrócił również uwagę na funkcjonalność krzesła: – Projektując krzesło, myślałem również o ustawianiu go w stosy, czyli sztaplowaniu. Krzesło Again można ustawiać jedno na drugim, dzięki czemu oszczędzamy miejsce przy ich przechowywaniu.
Dostępne opcje tapicerowania zwiększają różnorodność kolekcji. Krzesła mogą być wykonane z siedziskiem drewnianym, tapicerowanym lub mogą być tapicerowane w całości. Krzesła barowe również, a ponadto produkujemy je w dwóch wysokościach.
***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki! Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!