Miejska dżungla w mieszkaniu to sposób na ucieczkę od ulicznego zgiełku. Ten styl nie tylko wprowadzi do wnętrza wyjątkowy klimat, ale zadba również o dobre samopoczucie. Zastąpi brak roślinności nie tylko jesienią i zimą.
Zaaranżowanie przestrzeni według urban jungle wcale nie jest takie trudne i nie wymaga dużo nakładu. Jednym ze sposobów na nadanie takiego charakteru jest wykorzystanie mozaiki, szczególnie tej w kolorze zielonym. Jest on charakterystyczny dla tego stylu zarówno jego jasne i jaskrawe barwy, jak i ciemne, głębokie odcienie. Raw Decor oferuje różne modele, które dopasują się do wizji aranżacyjnej, a przede wszystkim do ilości roślin w mieszkaniu, które są obowiązkowe dla takich wnętrz.
Prywatna dżungla – nawet w małym mieszkaniu
W duchu urban jungle szczególnie będą płytki Aurora Green, Spring Leaves czy Arabeska w butelkowym odcieniu zieleni. Stworzą na ścianie wzór imitujący żywą roślinność i z pewnością będą motywem przewodnim pomieszczenia. Jest to więc dobra opcja dla małych mieszkań, gdzie nie ma wystarczająco miejsca na dużą ilość roślin – efekt będzie równie zachwycający. Ciekawym rozwiązaniem jest Heksagon Mix, składający się z małych kafelek w trzech odcieniach zieleni – odpowiednie ich ułożenie może dać złudzenie optyczne prawdziwej dżungli.
Jeśli jednak to kwiaty mają zapewnić efekt miejskiego lasu, warto postawić na mozaikę w nieco łagodniejszym wydaniu. Może to być między innymi Flabellum lub proste, geometryczne kształty Sticków bądź Heksagonów.
A jakie rośliny pasują najlepiej do urban jungle? Nie ma tu ograniczeń. Odpowiednie będą zarówno te o dużych, rozłożystych liściach, jak i cienkie sukulenty. Monstery, kaktusy, bluszcze, paprocie – im więcej, tym lepiej. Nie tylko dodadzą wnętrzu charakteru, ale także oczyszczą powietrze. Egzotyczny klimat skutecznie stworzą także tapety z liściastymi motywami czy inne dodatki, jak m.in. poduszki, zasłony, koce.
Urban Jungle to nie tylko sposób na aranżację wnętrza, który przez kilka sezonów będzie się cieszył popularnością, a następnie zostanie zastąpiony innym trendem. To zwrot ku temu, co naturalne i dobre jakościowo. Często są to produkty lokalne, rzemieślnicze, które nie tylko zadbają o estetykę pomieszczenia, ale będą również wyborem przyjaznym środowisku. Przedmioty i meble z drugiej ręki, elementy wykonane z rattanu, wikliny, drewna, lenu i bawełny dopełnią kwiecistej aranżacji. Tak urządzone wnętrze będzie nie tylko przyjemne dla oka, ale pozwoli również na wyciszenie, spokój i relaks.
***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki! Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!