Tu użyto wiele dębowego forniru. Nadaje on wnętrzu dostojnego charakteru. Ala zaraz! Znalazło się tu także miejsce na… mural. W którym z pomieszczeń powstał? Oglądamy dom na warszawskim Mokotowie. Jego przestrzeń zaprojektowała Anna Dębska, która do współpracy zaprosiła jeszcze kilku innych twórców.
Architektka wnętrz Anna Dębska na warsztat wzięła projekt nie byle jaki. Powierzono jej zadanie przemiany budynku w zabudowie bliźniaczej z lat 60. w nowoczesny i przytulny dom dla pięcioosobowej rodziny. Projekt zakładał zmianę bryły budynku, a jedynym elementem wartym zachowania okazała się drewniana klatka schodowa.
We wnętrzu widoczne są organiczne kształty i geometryczne formy. Uzupełniają ja lampy Louis Poulsen. Dom wypełnia duża ilość dębowego forniru, szarości oraz odważne kolory, które są kluczowe dla tego wnętrza. Widać to już na pierwszy rzut oka, zaraz po wejściu do łazienki gościnnej znajdującej się na parterze.
Salon to przestrzeń na wskroś rodzinna. Takiego charakteru nadają jej narożnik i dodatki BoConcept. Ważnym elementem pokoju dziennego jest zabudowa stolarska zaprojektowana przez samą projektantkę. Przedłużeniem salonu jest odnowiony taras ze specjalnie zaprojektowanymi donicami na kwiaty. Samym ogrodem zajął się architekt krajobrazu Bogdana Plomina.
Projekt Anny Dębskiej to także dzieła sztuki i mural
Klienci związani ze światem sztuki pragnęli, aby we wnętrzu znalazły się dzieła sztuki. Wybór padł na Karolinę Bielawską, której kolory i minimalistyczne formy współgrały z wnętrzem. Dodatkowo we wnętrzu widać dzieła znanych artystów takich jak Honza Zamojski, Konrad Smoleński i Paulina Ołowska.
Piętro domu zajmują sypialnia główna, przestronna łazienka oraz pokój dziecięcy. Choć tego rodzaju przestrzeń, choć pełna kolorów rzadko bywa jednym z ważniejszych pomieszczeń, to w tym przypadku jest inaczej.
Przestrzeń dla najmłodszych została specjalnie zaprojektowana, tak aby było to miejsce otwarte na zabawę i naukę. We współpracy z artystką Anna Owsiany powstał mural! To on dopełnia wnętrze. To tutaj – właśnie w nim – widać kolory, które przewijają się przez całe wnętrze domu.