The Frame na wystawie „Zieta Ilustrowany”

Warszawa | Tekst promocyjny

11 kwietnia 2024 | Wydarzenia |

„Zieta Ilustrowany”  to projekt artystyczny, którego celem jest wspieranie twórców, łączenie dyscyplin i wspólne opowiadanie historii. Prace można oglądać do 10 maja na wystawie w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Część z nich została zaprezentowana na telewizorach The Frame, które za sprawą pięknego designu obrazu oraz funkcji umożliwiającej wyświetlanie dzieł sztuki, idealnie odnajdują się nie tylko w naszych domach, ale też w galeriach i na wystawach.

Oskar Zięta to znany polski architekt, założyciel firmy Zieta. Opracował nowatorską technologię deformacji blachy zwaną FiDU, którą wykorzystuje do projektowania obiektów. Jego prace zostały wyróżnione licznymi nagrodami m.in. Red Dot Design Award, Schweizer Design Preis, Nagrodą Niemieckiej Rady Wzornictwa czy Audi Mentor Prize. Jest też autorem statuetki Design Alive Awards.

„Zieta Ilustrowany” to projekt, do którego zaproszeni zostali polscy ilustratorzy, współdzielący pasję do nadawania nowego wymiaru krzywiznom. Dzieła Oskara Zięty zostały poddane indywidualnym interpretacjom twórców.

W wystawie projektu „Zieta Ilustrowany” udział wzięli: Karol Banach, Edgar Bąk, Katarzyna Bogucka, Aleksandra Dobrzyńska, Iza Dudzik, Kuba Ferenc, Joanna Gniady, Malwina Hajduk, Ada Jarzębowska, Jakub Kamiński, Agata Królak, Paweł Mildner, Anna Niemierko, Maciej Polak, Paweł Smardzewski, Paweł Szlotawa, Joanna Wójtowicz, James Jean, Pola Dwurnik i Marian Misiak.

Samsung The Frame. Jego wysublimowany design sprawia, że ekran prezentuje się niczym eleganckie dzieło sztuki.

Niektóre z dzieł prezentowane są w cyfrowych wersjach na telewizorze The Frame. Dzięki swoim wyjątkowym funkcjom i możliwościom, urządzenie to od lat stanowi inspirację dla artystów, architektów czy dekoratorów wnętrz. Jego wysublimowany design sprawia, że ekran prezentuje się niczym eleganckie dzieło sztuki.

– The Frame, tak jak wiele moich prac, to połączenie sztuki projektowania, designu i technologii, które równie dobrze funkcjonują w salonie jak i w galerii sztuki  – mówi Oskar Zięta.

I dodaje: – Już po raz kolejny i na pewno nie ostatni wykorzystujemy The Frame na naszych wystawach, gdyż są one nie tylko dobrze zaprojektowanym przedmiotem sztuki użytkowej, ale też elastyczną przestrzenią, którą możemy dowolnie wypełniać np. grafiką czy zdjęciami. Choć w inny sposób niż moje prace, The Frame jest przykładem doskonałej technologii, przemyślanego wzornictwa i zrozumienia, że mamy różnorodne potrzeby, także te estetyczne.  

Jednym z ważniejszych czynników decydującym o tym, że telewizor świetnie sprawdza się w prezentacji obrazów czy ilustracji, oprócz doskonałej jakości obrazu, jest matowa powłoka ekranu. Dzięki niej widzowie mogą cieszyć się niesamowitymi dziełami pozbawionymi refleksów światła i rozpraszających odblasków. Światło sztuczne i naturalne nie odbija się od ekranu, co pozwala kontemplować dzieła sztuki pełne detali i tekstur nawet w słoneczny dzień.

Wystawa „Zieta Ilustrowany” w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Twórcze ramy

Twórcze ramy

Warszawa | 8 listopada 2024

Samsung The Frame i marka Górna Półka razem na targach Warsaw Home